W dniu dzisiejszym o godzinie 17.30 zostaną rozegrane spotkania 5 już kolejki w ramach rozgrywek IV Ligi. MKS podejmować będzie na własnym boisku beniaminka, tj. zespół Wilków Wilcza. Ich szkoleniowcem jest Jacek Wiśniewski, niegdyś świetny piłkarz zabrzańskiego Górnika. Warto nadmienić, że w kadrze rywali widnieje także Piotr Gierczak – inny z dawnych zawodników Górnika. Śmiało można więc stwierdzić, że dziś na ławkach rezerwowych oby klubów może dziać się wiele ciekawych rzeczy. Oby tylko na murawie było równie interesująco.

I choć zespoły, które zmierza się w dniu dzisiejszym, sąsiadują ze sobą w tabeli (lokaty VI-VII), na kadrę i osiągnięcia Wilków patrzeć należy nie tylko przez pryzmat znanych ligowych nazwisk. To wyrównany, mocny, skład, wzmocniony przed sezonem transferem m.in. bramkostrzelnego Ariela Mnochy`ego z Orła Mokre.

Dzisiejszy rywal MKS-u, tak jak nasza drużyna, odnotował w bieżących rozgrywkach dwie wygrane i dwie porażki z tym, że MKS sezon rozpoczął lepiej, następnie notując dwie porażki, natomiast zespół Wilków po słabszym początku (analogicznie jak MKS, porażki z LKS Czaniec i Drzewiarzem), w ostatnich spotkaniach rozbił 4:1 rezerwy Podbeskidzia i 5:0 Beskid Skoczów.

Obsada sędziowska: Grzegorz Szymanek (Katowice), Robert Reguła, Mateusz Bielawski.

Serdecznie zapraszamy sympatyków piłki na Stadionową!

W innych meczach 5 kolejki zagrają:

Beskid – Podbeskidzie II,

Concordia-Drzewiarz,

Granica – Czaniec,

GKS Radziechowy-Wieprz – Gwarek,

Orzeł – Unia,

Polonia – Krupiński,

Spójnia – Iskra,

Szczakowianka – Bełk.