Rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu wkraczają w decydującą fazę. Wczoraj poznaliśmy 3 z 4 półfinalistów, a wśród nich po zwycięstwie w Studzionce znajduje się MKS. Ostatniego potencjalnego rywala poznamy za tydzień, kiedy Znicz Jankowice rozegra ćwierćfinałowy mecz z Piastem Bieruń Nowy. Innymi potencjalnymi rywalami są GKS II Tychy oraz Pniówek Pawłowice.

LKS Studzionka – MKS 1:5 (1:3) Foks 2 – Kostrzewa 25, Ingram 43,78, Wójcik 56,73

MKS: Hejna – Piekielny (Bednarek 71), Ingram, Zygma, Józefus, S.Krakowiak (S.Rzepa 46), Mielec, Szachnitowski (Wójcik 46), Nowrocki, Malicki (Spyra 62), G.Kostrzewa (Kuzak 77).

kartki: brak

1-0 Nieporozumienie między naszym golkiperem a obrońcą, piłkarz rywali przejmuje futbolówkę i strzela do pustej bramki,

1-1 Po rzucie rożnym gospodarzy Szachnitowski wybija piłkę do przodu, zbiera ją Kostrzewa i od połowy biegnie w stronę bramki, świetnie kończąc akcje,

2-1 Krakowiak zagrywa do Malickiego, który ma rywala na plecach, ten ustawia futbolówkę na strzał Ingramowi, który z pierwszej piłki pakuje ją w lewy górny róg,

3-1 Malicki znów plecami do bramki wystawia piłkę, tym razem Wójcikowi, który mocny strzałem w lewy dolny róg pokonuje bramkarza,

4-1 Ingram dośrodkowuje w pole karne do Wójcika, ten przyjmuje piłkę i mocnym strzałem z woleja zdobywa swoją drugą bramkę w tym spotkaniu,

5-1 Po wrzucie z autu Kostrzewy, obrońca Studzionki wybija głową futbolówkę, lecz spada ona pod nogi Ingrama, a ten nie daje żadnych szans bramkarzowi strzałem z powietrza.

W innych meczach:

GKS II Tychy – LKS Woszczyce 8:0,

LKS Goczałkowice – Pniówek Pawłowice 1:1, rz.k. 4:5,

Znicz Jankowice – LKS Wisła Wielka 7:6.

MKS Lędziny swojego pófinałowego rywala pozna za tydzień, kiedy to odbędzie się losowanie.