W zeszłą niedzielę (tj. 26 maja) rezerwy MKS’u Lędziny zmierzyły się na wyjeździe z Unią Bieruń Stary i przegrały to spotkanie 0:3 (0:1). 

Mecz od samego początku nie napawał optymizmem, w składzie zabrakło 3 podstawowych zawodników pauzujących m.in za kartki. Jednak można było liczyć na wzmocnienia z pierwszego zespołu, które jednak nie wiele wniosły do gry. Pierwsza połowa mimo przewagi przeciwnika nie układała się źle dla naszych rezerw, jednak obrona dała się pokonać w końcówce tuż przed gwizdkiem na przerwę. Wyrzut z autu źle zgrywa napastnik rezerw podając piłkę do pomocnika rywali, który podaje piłkę nad głowami środkowych obrońców, a napastnik rywali przyjmuje ją wpadając w pole karne i z powietrza uderza pod poprzeczkę nie dając szans Apajewskiemu. Bramkarz rezerw mimo straty 3 goli, dobrze spisywał się w bramce i ratował zespół przed groźnymi akcjami rywali. Potrzebne były zmiany, ale i one nie zmieniły obrazu gry. Przeciwnicy dominowali w środku boiska oraz starali się szybko atakować skrzydłami. Świetną okazję na wyrównanie w drugiej połowie zmarnował Drążek, który po otrzymaniu piłki od Sieradzkiego, mógł stanąć oko w oko z bramkarzem rywali, jednak zbyt daleko wygonił się z piłką od światła bramki i nie mógł zakończyć akcji strzałem, a jedynie wrzutką, która nie zagroziła bramce rywali. Drugą bramkę przyniósł przeciwnikom rzut wolny z boku boiska. Przeciwnik wrzuca piłkę, a środkowy obrońca źle kalkuluje lot piłki i mija się z nią głową. Ten błąd wykorzystuje napastnik rywali spokojnie przyjmując piłkę za jego plecami i uderzając mocno w boczną siatkę, zdobywa gola. Trzecia bramka dla rywali to wrzutka z rzutu rożnego i przez zamieszanie w naszym polu karnym piłka rykoszetem odbita od naszego obrońcy wpada do bramki. Obraz gry nie napawał optymizmem, a zaledwie dwa oddane strzały na bramkę przeciwnika świadczą o małej niemocy rezerw MKS’u w ofensywnej formacji. Zawiodła również obrona, jednak nie była to formacja, która dobrze radziła sobie w poprzednich meczach, bowiem na boisku zabrakło Mikolasza oraz Mielca. Do końca rozgrywek pozostały dwa mecze i nasze rezerwy mają jeszcze szansę na zdobycz punktową, aby nieco poprawić swój dorobek w ligowej tabeli.

Rezerwy wystąpiły w następującym składzie: Apajewski – Buchała, Janik, Giza (Sitarz 80), Dominiec (Zagórski 65), Gierczak (Szumilas 46), Sieradzki (Klimza 80), Iciek (Czudaj 46), Drążek, Nowicki (Rozmus 65), Malicki.

W następnej 17 kolejce rezerwy zmierzą się na własnym boisku z drużyną Polonii II Łaziska Górne (tj. 2 czerwca, o godz. 17:00). Wszystkich kibiców zapraszamy na mecz !

Pozostałe wyniki 16 kolejki (25-26 maja): LKS II Goczałkowice Zdrój 1:1 Polonia II Łaziska Górne, Leśnik Kobiór 6:0 UKS Warszowice, JUWe II Jaroszowice 0:3 LKS Wisła Mała, Czułowianka Tychy – LKS Gardawice (odwołany z powodu zalania boiska).