Rezerwy MKS’u Lędziny w ramach 22 kolejki zmierzyły się z liderem B-klasowej tabeli, czyli rezerwami III-ligowego LKS’u Goczałkowice. Po dobrym spotkaniu naszej drużyny, obfitującym w wiele emocjonujących momentów, ostatecznie przegrywamy 0:2 (0:1).  

Drużyna Lędzińskich rezerw zaprezentowała na obiekcie rywala kawał dobrej piłki i mimo przegranej 0:2, może wynieść z tej porażki wiele pozytywów. Przypomnijmy, że w poprzedniej rundzie ekipa trenera Janika sromotnie przegrała w Lędzinach 0:7. Tym razem obyło się bez braków kadrowych, a na boisku mogliśmy zobaczyć ponownie m.in Majera czy wracającego po drobnej kontuzji Adamusa.

Sytuacji pod bramką Goczałkowic nie brakowało, bo już w pierwszych minutach okazji na objęcie prowadzenia nie wykorzystał Gierczak. Parę minut później to rywale skutecznie odbili „piłeczkę” i sytuacji w naszym polu karnym nie zmarnował Grygier. Mimo straty bramki następne minuty należały do MKS’u. Malicki za sprawą skutecznego pressingu odbiera piłkę pod bramką Goczałkowic i zostaje faulowany. Sędzia wskazuje na wapno. Do jedenastki podchodzi Majer i… nie trafia ! Mrzyk wyczuwa intencje Marcina i rzuca się w prawą stronę bramki parując piłkę na rzut rożny. Warto zapamiętać nazwisko bramkarza rywali, ponieważ w tym meczu mocno zapracował na wynik swojej drużyny. W drugiej odsłonie spotkania nadal szukaliśmy swoich szans za sprawą szybkich kontrataków i średniego pressingu. Stu procentowej okazji po szybkiej „klepce” z Malickim nie wykorzystuje Majer, którego uderzenie ląduje wprost na rękach interweniującego bramkarza gospodarzy, który w porę skrócił kąt. W efekcie niewykorzystanych sytuacji, to my tracimy gola. Piłki zagranej między obrońców nie marnuje Piesiur, szybkim zwodem „kładzie” Apajewskiego i podwyższa prowadzenie.

MKS II Lędziny 0:2 (0:1) LKS II Goczałkowice 

Strzelcy: Grygier 24’⚽, Piesiur 69’⚽.

kartki:

-żółta: Janik 60′ – Dzida 28′, Widłok 52′.

MKS II: Apajewski – Nowrocki, Urbańczyk, G.Krakowiak, Giza, Dominiec, Majer (🔁78′ Klimza), Janik (🔁70′ Czudaj), Drążek (🔁65′ S.Krakowiak), Gierczak (🔁60′ Adamus), Malicki.

LKS II: Mrzyk – Piszczek, Maśka, Sojka, Maślorz, F.Grygier (🔁36′ Folek), B.Grygier (🔁65′ Nowak), Dzida (🔁46′ Piesiur), Widłok, Złotek (🔁46′ Fusek), Szendzielorz (🔁60′ Żebrowski).

W następnym spotkaniu w ramach 21 kolejki tj. 23.05 (22 kolejka rozegrana była z wyprzedzeniem w tę środę, tj. 19.05) rezerwy MKS’u Lędziny zmierzą się na własnej murawie z Golem Bieruń. Poprzednie starcie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się wynikiem 2:3 dla Gola. Zatem następne, rewanżowe starcie, zapowiada się emocjonująco. Start już o godzinie 17:00, przy ul. Stadionowej 1. 

*Powyższe zdjęcie pochodzi z wygranego meczu z Mizerowem.