Kolejnym sparingowym rywalem MKS-u Lędziny był lider 2 grupy klasy okręgowej – mysłowicki Górnik 09. Spotkanie rozegrano na sztucznej murawie boiska w Szopienicach.

Początek spotkania w wykonaniu naszego zespołu był fatalny, mieliśmy problemy z rozgrywaniem akcji, nie stwarzaliśmy zagrożenia pod bramka rywala. W 10 minucie prowadzenie dla mysłowiczan zdobył Robert Stojak, znany z występów w MKS-ie w poprzednim sezonie… gol jednak został zdobyty po ewidentnym spalonym, ale kiedy spotkanie prowadzi tylko jeden arbiter, trzeba się z tym liczyć.

Po kilkunastu minutach wreszcie obudzili sie nasi zawodnicy, na boisku tymczasem zaczęło iskrzyć. Z boiska powinien wylecieć Stojak, który chamsko skosił Gardawskiego, po tym jak ten go ośmieszył zakładając mu siatkę. Kiedy oba zespoły zaczęły bardziej interesować się grą padło wyrównanie, podanie Bomby na wyrównującą bramkę strzałem w długi róg zamienił Krzysiu Firlej.

Druga połowa należała do naszej drużyny, mieliśmy przewagę. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał Tomek Matysek, który popisał się rajdem przez całe boisko, minął kilku graczy rywala, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem minimalnie chybił. Na kwadrans przed końcem, prowadzenie dla Górnika strzałem zza pola karnego zdobył taki … łysy jeden 😛 Kilka minut później trzecią bramkę dla rywali zdobył ponownie Stojak. W końcówce rozmiary porażki MKS-u zmniejszył Gardawski, po którego dośrodkowaniu z wolnego piłka otarła się o głowę obrońcy Górnika, i wpadła do bramki.

Trzeba przyznać, że nasi zawodnicy rozegrali dobre spotkanie, nawet w drugiej połowie, kiedy na boisku grali niemal wyłącznie juniorzy, długo przebywaliśmy na połowie rywala i sprawialiśmy mu sporo kłopotów. Można sie było zastanawiać, czy to oby na pewno lider okręgówki…

Skład:
I połowa: Mokry, Sopelewski, M.Roszak, Gołaś, Bednarek, Samek, Gardawski, Matysek, D.Firlej, K.Firlej, Bomba oraz Sala, Salamon.
II połowa: Mokry, Gołaś, Matysek, Karlik, Sala, Salamon, Bednarek, Śliwa, Samek, Gardawski, Kryla oraz Napieraj, Sowik, Kucharczyk, Bula.