Po dłuższej przerwie wracamy do informowania o tym, co dzieje się w MKS Lędziny i w rozgrywkach piłkarskich. W sezonie 2018/2019 nasza drużyna – jako ostatni zespół grupy II – zagra w grupie I katowickiej okręgówki.  W ostatnich dniach wiele się działo, zwłaszcza w kontekście zmian w składach grup także i IV ligi. Rozgrywki w klasie okręgowej ruszają 11 sierpnia br.

„W IV lidze ciągle nie wiemy kto ostatecznie zagra w dwóch 16-zespołowych grupach. Po decyzji zarządu BKS Stal Bielsko-Biała, który w dniu 4 lipca oficjalnie ogłosił, że z powodu ciężkiej sytuacji finansowej klubu wycofuje zespół z III-ligowych rozgrywek i rozpocznie nowy sezon w klasie okręgowej, okazało się, że rezerwy Górnika Zabrze jednak nie spadną do IV ligi. W dodatku nie zagra w niej także Unia Turza Śląska, która po degradacji z III ligi, także wycofała się z rozgrywek i wystartuje w nowym sezonie od okręgówki.

Te decyzje na III-ligowym szczeblu spowodowały, że baraż o utrzymanie w IV lidze, rozegrany pomiędzy drużynami Podbeskidzie II Bielsko-Biała – Raków II Częstochowa (3:2 dla Podbeskidzia) stracił swoją „moc sprawczą” i obydwie te drużyny mają prawo do dalszej gry w IV lidze. Mało tego. O jeszcze jedno wolne miejsce w IV lidze – o ile nic się jeszcze nie zmieni – trzeba będzie zagrać baraże, do których mają prawo przystąpić zespoły z 14 miejsc w I i II grupie IV ligi z minionego sezonu, czyli JSP Szczakowianka i Kuźnia Ustroń. Spotkania barażowe, bo odbędzie się mecz i rewanż – gospodarza pierwszego meczu poznamy 18 lipca podczas losowania na spotkaniu organizacyjnym IV-ligowców, rozegrane zostaną 1 sierpnia (środa) o godzinie 18.00 oraz 5 sierpnia (niedziela) o godzinie 17.00.””

za: www.slzpn.katowice.pl

Tymczasem skład grupy I przedstawia się następująco:

1. MKS LĘDZINY
2. LGKS 38 PODLESIANKA KATOWICE