W spotkaniu 19 kolejki IV ligi MKS Lędziny uległ w Ornontowicach faworyzowanemu Gwarkowi 0:1 (0:0). Lędzinianie zaprezentowali się korzystnie, stawiając trudne warunki drużynie, która – po wczorajszej wygranej – czai się już tylko o punkt za liderem z Łazisk Górnych. I z tym to właśnie liderem lędzinianie zagrają w następnej serii gier zaplanowanej na świąteczną Wielką Sobotę (8 kwietnia, godz. 11.00).
Gwarek Ornontowice – MKS Lędziny 1:0 (0:0) Rocki 76
Gwarek: Ćwik – Zdrzałek, Majeranowski, Ściślak, Rocki, Pilch, Kasprzyk, Cichoń, Piecuch, Boczar,
Również zagrali: Cieślar, Kowalik, Bul
MKS: Kuchta – Todorski (Śmigiel 79), Józefus, Zygma, Ingram, Pułtorak (M.Firlej 73), Miklosh, Kaziszyn (S.Krakowiak 79), G.Kostrzewa, Śliwa, Wójcik.
żółte kartki: Pułtorak, Śliwa, Wójcik, S.Krakowiak
Trener Adrian Napierała po meczu:
„Przegrywamy mecz na remis po stałym fragmencie gry i w zasadzie samobójczej bramce. Zdecydowanie nasze najlepsze spotkanie z dotychczasowych, które rozegraliśmy, ale zdobyczy punktowej nam nie przyniosło. We wcześniejszych meczach nie graliśmy tak dobrze, ale punktowaliśmy. 4 liga jest wyrównana i każdy z każdym może wygrać. To pokazuje, że trzeba być skoncentrowanym w całym spotkaniu, a my w tym meczu raz się rozluźniliśmy i to kosztowało nas utratę punktów.”
W innych meczach 19 kolejki:

Polonia Łaziska Górne – Podbeskidzie II Bielsko-Biała 0:0
Błyskawica Drogomyśl – GKS II Tychy 0:0
Decor Bełk – LKS Czaniec 3:2 Joachim, Wójcik, Semeniuk – O.Apanchuk, A.Apanchuk
Drzewiarz Jasienica – Unia Racibórz 0:0
Spójnia Landek – MRKS Czechowice-Dziedzice 1:1 Kuś – Przewoźnik
Orzeł Łękawica – Unia Turza Śląska 3:1 (1:0) Biegun, Mrózek, Orzeł sam. – Gałecki
Kuźnia Ustroń – ROW Rybnik 2:1 Fiedor, Niewiadomski – Piejak.

Nie doszedł do skutku niedzielny mecz rezerw MKS-u w tyskiej B klasie z LKS Wisła Mała, a to z uwagi na ciągłe opady deszczu i stan murawy. Nowy termin spotkania zostanie ustalony wkrótce.