Już w sobotę o godz. 17 MKS pojedynkiem z Piastem Leszczyny rozpocznie ligowy sezon 2008/2009 w klasie okręgowej gr. I. Serdecznie wszystkich zapraszamy na stadion w Ledzinach, emocji z pewnością nie zabraknie, a zespół zapowiada, że zagra szczególnie zmotywowany.

Nie jest łatwo przewidzieć jak zagrają lędzinianie w pierwszym spotkaniu, trudno także snuc prognozy na przyszły sezon. W przeprowadzonej na stronie sondzie więkoszość głosujących widzi naszą druzynę na miejscach 4-8. Są jednak i tacy, którzy przewidują, że znajdziemy się w samym ogonie tabeli. Takie opinie dominowały przed rokiem, lecz nasza drużyna dobrą postawą utarła nosa malkontentom. Czy podobnie będzie i tym razem? Z zespołem z zawodników, którzy odgrywali kluczowa rolę, pożegnał się Tomek Matysek, inni gracze, tacy jak np Kryla, czy Dariusz Firlej w ostatnim czasie z różnych powodów nie wnosili wiele do gry i ich odejście nie jest aż tak bolesnym. Prócz tego z kadry wypadli już od jesieni nieobecni Marek Dejas, Jarek Dendys oraz Szymon Simonicz. Z drugiej strony do klubu przybył jedynie doświadczony Mariusz Gajewski. Mówi sie o powrocie Krzysztofa Kulpińskiego. Nasza siła zostaje oparta na kilku doświadczonych graczach i lędzińskiej młodzieży. Być może tacy zawodnicy jak Śliwa, Brona, Sala, bracia Kostrzewa będą musieli wziąć na siebie ciężar gry. Wierzę jednak że wsparci doświadczeniem Mikolasza, Bednarka, Krzyśka Firleja, Samka, czy Mokrego, podołają temu zadaniu i w tym sezonie. Problemem może być fakt posiadania zaledwie dwóch nominalnych napastników, Napieraja i Gąsiora. Już w pierwszym spotkaniu trener Rozmyslowski ma spory orzech do zgryzienia, gdyż za kartki z zeszłego sezonu pauzować muszą Bomba oraz Gajewski. Rywal jest drużyną o podobnym potencjale do naszego, w zeszłym sezonie – po bramce Gołasia, w Lędzinach padł remis 1:1, w Leszczynach zaś w spotkaniu piłki …wodnej lędzinianie ulegli 0:2. Zatem przychodzi okazja do rewanżu, nie posiadam informacji o zmianach kadrowych w drużynie Piasta, gdyż takowe na ich stronie internetowej się nie znajdują. Ale nie patrzmy na rywala, jesli MKS zagra na swoim poziomie, na taki na jaki naszych zawodników stać, powinniśmy zainkasować w sobotę 3 pierwsze punkty. Początkowe sparingi w naszym wykonaniu wyglądaly fatalnie, lecz wydaje się że wszystko wraca do normy i będziemy mieć powody do zadowolenia. Oby! Wszystkim piłkarzom, trenerom, działaczom, a także sympatykom MKS-u życzę udanego i pełnego radości sezonu 2008/2009!

Serdecznie zapraszam, sobota 9 sierpnia – godz. 17, boisko przy ulicy Stadionowej 1:)

MKS Lędziny – Piast Leszczyny!!!