W dniu jutrzejszym (01.02.) w Bieruniu w kościele pw. św. Bartłomieja odbędzie się pożegnanie zmarłego w czwartek (27.01.) Henryka Kostki. Początek uroczystości pogrzebowej o godzinie 8.45.

Śp. Henryk Kostka dał się zapamiętać przede wszystkim jako kierownik drużyny seniorów MKS Lędziny w klasie okręgowej, w której to do protokołu jako „Kiero” wpisywany był aż 220 razy (przestał pełnić tą funkcję po rundzie jesiennej sezonu 2007/2008). Ponadto, w 2008 roku tymczasowo prowadził także drużynę w jednym ze spotkań ligowych, po tym jak z funkcją trenera seniorów pożegał się Kazimierz Rozmysłowski. Nie mniej jednak, starsi kibice będą pamiętać także zmarłego z boiska, gdyż w latach 1968-1976 rozegrał 124 mecze w barwach Górnika Lędziny, zdobywając dwie bramki.

Rodzinie Zmarłego Zarząd Klubu składa najszczersze kondolencje oraz przekazuje wyrazy wsparcia! Cześć Jego pamięci!