Znamy już regulaminy IV Ligi i Ligi Okręgowej na nadchodzący sezon 2019/2020. Oto najistotniejsze informacje dot. spadków i awansów.

W IV lidze bez zmian zwycięzcy obu grup zagrają baraż o III Ligą gr.3.
Jeżeli z III Ligi nie spadnie żaden zespół (a gra tam 8 zespołów z naszego Województwa: Górnik II Zabrze, Gwarek Tarnowskie Góry, Pniówek Pawłowice Śląskie, Polonia Bytom, Row Rybnik, Ruch Chorzów, Rozwój Katowice, Rekord Bielsko Biała) to drużyny z miejsce 15 i 16 spadają do Ligi Okręgowej, a zespoły z 14 miejsca obydwóch grup zagrają baraż o utrzymanie w IV Lidze. Każdy spadek zespołu z III Ligi do IV Ligi będzie skutkował tym że będzie więcej spadkowiczów z IV Ligi.

Co do klasy okręgowej i grupy Tysko-Bielskiej, na pewno do A-Klasy będą spadać zespoły z trzech ostatnich miejsc 14,15,16, grono spadkowiczów zostanie powiększone, jeżeli ktoś z tych dwóch podokręgów spadnie z IV Ligi (a mamy w IV lidze następujące zespoły: LKS Czaniec, Drzewiarz Jasienica, Polonia Łaziska Górne, GKS II Tychy, MRKS Czechowice Dziedzice, LKS Goczałkowice Zdrój, Podbeskidzie II Bielsko Biała, Spójnia Landek). Awans uzyskuje wyłącznie zwycięzca grupy.

W nadchodzącym sezonie dwa najlepsze zespoły z A-Klasy uzyskają awans do Ligi Okręgowej.

Rozgrywki grupy V prowadził będzie Podokręg Bielsko-Biała.