W najbliższą sobotę (12 sierpnia, godzina 17.00) MKS Lędziny w mocno zmienionym składzie przystąpi do rozgrywek HAIZ IV ligi (grupy II), bo właśnie taką nazwę uzyskały dzięki pozyskaniu sponsora tytularnego rozgrywki, którymi będziemy pasjonować się do czerwca przyszłego roku. MKS zainauguruje rozgrywki wyjazdowym pojedynkiem z GKS Radziechowy-Wieprz.

Rozgrywki ligowe z udziałem 17 zespołów, zapowiadają się niezwykle interesująco. Aspiracje do gry o najwyższe cele składają najsilniejsze zespoły poprzednich rozgrywek: KS Decor Bełk, Drzewiarz Jasienica, czy LKS Czaniec. Powiew świeżości do ligi na pewno wniosą zbrojący się beniaminkowie, zwłaszcza Dąb Gaszowice, LKS Goczałkowice czy Kuźnia Ustroń. Niewiadomą pozostaje Bytomski Sport S.A., ale działacze dawnej Polonii Bytom na pewno będą chcieli w możliwie krótkim czasie wywindować zespół na co najmniej III-ligowy front.

W MKS trwają jeszcze ruchy personalne, ustalane są szczegóły, które zmierzają do poszerzenia niezbyt jeszcze szerokiej kadry pierwszego zespołu. Najważniejsza zmiana w zespole to ta, która nastąpiła na ławce trenerskiej. Łukaszowi Jagodzie więcej miejsca poświęcimy jutro, tymczasem skupmy się na kadrze I drużyny. W zespole pozostanie pomocnik Mateusz Malik, który został wypożyczony z Gwarka Zabrze z opcją gry jak na razie do 31.12.2017 r.,  a jeśli strony i zawodnik wyrażą taką wolę, do 30.06.2018 r. Udało się pozyskać definitywnie Łukasza Kuta, a także przedłużyć wypożyczenie Artura Kamińskiego. Obaj powinni odgrywać ważną rolę w zespole. Niepowodzeniem zakończyły się rozmowy z Piotrem Holewą, w sprawie którego co prawda kluby osiągnęły porozumienie, zabrakło jednak porozumienia na linii zawodnik – klub i Piotr Holewa wraca do GKS Tychy.

Ważnym jest, iż w zespole pozostało kilka kluczowych ogniw, tj. Mateusz Śliwa, Adam Mateja, Kamil Ingram, Mateusz Roszak, Damian Czupryna, czy Szymon Kwiatkowski. Dalszą wolę gry wyraził Grzegorz Bednarek, a do MKS po okresach gry w JUWe i Sole Oświęcim powrócili Antek Turczyński oraz Grzegorz Kostrzewa. Zupełnie nową twarzą jest ofensywnie grający Marcin Szczurek, który może występować zarówno w obronie, jak i pomocy. Z dobrej strony pokazał się w Łukasz Gardawski, liczymy na jego dobrą dyspozycję w toku rundy.

MKS pozyskał także bramkarza tj. Mateusza Tkacza (ur. 10.06.94 r.) z GTS Bojszowy. W obwodzie pozostaną Paweł Gawlik (rezerwy) oraz Dawid Apajewski (ostatnio JUWe).  Nie wykluczone są inne, pojedyncze wzmocnienia. Skład będą uzupełniać zawodnicy zespołu rezerw, którzy pod wodzą trenera I zespołu Łukasza Jagody biorą udział w treningach, grach kontrolnych. Adam Adamus, Rafał Sieradzki, Karol Nowrocki, Zbyszek Janik, Marcin Majer, Artur Giza i inni mogą liczyć na swoje szanse w I zespole, czy je wykorzystają – to zależy wyłącznie od nich.

Oto zestaw par I kolejki:

LKS Czaniec – Kuźnia Ustroń, Wilki Wilcza – Unia Racibórz, Bytomski Sport S.A. – MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski, LKS Goczałkowice – GKS II Tychy, Beskid Skoczów – Concordia Knurów (wszystkie sobota 17.00), Dąb Gaszowice – KS Decor Bełk (ndz. 17.00.)

Kadra zespołu MKS-u w rundzie jesiennej:

Bramkarze: Szymon Kwiatkowski, Mateusz Tkacz, Paweł Gawlik;

Obrońcy: Adam Mateja, Grzegorz Bednarek, Mateusz Roszak, Grzegorz Kostrzewa, Dawid Karlik; Piotr Holewa (w trakcie załatwiania);

Pomocnicy: Kamil Ingram, Łukasz Gardawski, Marcin Szczurek, Damian Czupryna, Mateusz Śliwa, Mateusz Malik, Zbigniew Janik, Łukasz Kut, Karol Nowrocki, Artur Giza;

Napastnicy: Artur Kamiński, Antoni Turczyński, Adam Adamus, Marcin Majer, Rafał Sieradzki.