Zaglądając w historie ostatnich 5 lat w Derbach Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego pomiędzy drużynami MKS-u Lędziny, a Unią Bieruń Stary doszło do 6 spotkań. Zawodnicy z Lędzin nie doznali goryczy porażki 3 razy zwyciężając i 3 razy remisując .Stosunek bramek wynosi 8-3 dla MKS-u.

MKS Lędziny – Unia Bieruń Stary 1-1 (13 październik 2001)
Unia Bieruń Stary 1-1 MKS Lędziny (15 maj 2002)
Unia Bieruń Stary 0-0 MKS Lędziny (10 sierpien2002)
MKS Lędziny 2-1 Unia Bieruń Stary (16 kwiecień 2003)
Unia Bieruń Stary 0-1 MKS Lędziny (17 września 2005)
MKS Lędziny 3-0 Unia Bieruń Stary (22 kwietnia 2006)

Czy zawodnicy Unii, w jutrzejszym meczu przełamią fatalną passę odnosząc zwycięstwo ? Bieruń w tym sezonie zawodzi, jest dopiero na 13 pozycji, z dorobkiem 9 pkt. oraz stosunkiem bramkowym 11-18. W ostatnich 2 spotkaniach Unia pokonała drużynę z Piasku 2-1 i na ciężkim terenie pokonali LKS BEŁ. Przed meczem z Piaskiem, nowym trenerem został Bartłomiej Bobla, jak na razie pod jego wodzą drużyna spisuje się kapitalnie.

Natomiast w poniedziałek w obozie MKS-u również doszło do nieoczekiwanej zmiany na stanowisku trenera . E.Pluszczyka zastąpił Z.Szulc który nie dawno był również trenerem Unii Bieruń. Czy zmiana trenera wyjdzie na dobre zawodnikom i zostawią oni zdrowie na boisku aby zdobyć 3 pkt ? Odpowiedź na to pytanie poznamy jutro o godz. 15.00 wtedy to arbiter główny spotkania zagwiżdże po raz pierwszy i zawodnicy zaczną walkę o punkty. W dzisiejszym meczu na pewno nie zagrają Dawid Karlik (skręcona kostka), Damian Sopelewski (choroba), Jacek Mikolasz (choroba).

Serdecznie zapraszam wszystkich sympatyków piłki nożnej na to spotkanie które odbędzie się w Bieruniu Starym, o godz. 15.00. Zawodnicy liczą na wsparcie kibiców i na kulturalny doping.