W najbliższą sobotę (26.03.) o godzinie 16.00 MKS Lędziny zmierzy się z OKS ZET Tychy w ramach 17 kolejki rozgrywek w klasie okręgowej. Wobec faktu, iż w innym ze spotkań rywalizować będą GLKS Wilkowice oraz Czarni Jaworze otwiera się szansa na przetasowania w czołówce tabeli. Nam pozostaje się cieszyć, że tym razem możemy Państwa zaprosić na ten pojedynek!

Piłkarze MKS-u świadomi są jednak tego jak niewygodnym rywalem jest zajmująca piąte miejsce (z dorobkiem 33 punktów) w tabeli „Zetka”, w meczu z którą jesienią na obiekcie w Paprocanach padł remis 1:1. Beniaminek spisuje się w rozgrywkach świetnie i do Lędzin przyjedzie powalczyć o zdobyć punktową.

W zespole z Tychów przed rundą wiosenną doszło do kilku zmian kadrowych: z zespołem pożegnali się Tomasz Bernat, Wojciech Czmok i Radosław Rolka, natomiast wzmocnienie zespołu stanowią Mateusz Zamojda (z AKS Mikołów) oraz Patryk Kulski (z Ruchu Chorzów).

W drużynie z Lędzin do dyspozycji trenera będzie już Krzysztof Józefus powracający po pauzie za kartki, podobnie jak i nowy nabytek MKS-u (awizowany wcześniej): Ukrainiec Volodymir Varvarynets (rocznik 1996) pozyskany z Polonii Międzyrzecze, który jako wszechstronny pomocnik winien stanowić cenne wzmocnienie kadry zespołu trenera Adriana Napierały. Co istotne zawodnik trenował z zespołem od początku okresu przygotowawczego i zgranie z drużyną winno być z korzyścią dla całego zespołu.

Mecz poprowadzi trójka sędziowska: Sebastian Buchta (Chybie), Leszek Jękal, Małgorzata Lose.

Pełny plan 17 kolejki spotkań:

26 marca 2022 (sobota)
14:00 JUWe Jaroszowice – LKS Studzienice
16:00 GLKS Wilkowice – Czarni Jaworze
16:00 MKS Lędziny – ZET Tychy 
16:00 GTS Bojszowy – BKS Stal Bielsko-Biała
16:00 Iskra Pszczyna –  Pasjonat Dankowice

27 marca 2021 (niedziela)
15:30 Rekord II Bielsko-Biała – BAP Piast Gol Bieruń
16:00 KS Bestwinka – Ogrodnik Cielmice
16:00 LKS Wisła Wielka – LKS Łąka