Do zakończenia rozgrywek w IV lidze w sezonie 2022/2023 pozostały już tylko trzy spotkania. Najbliższe  z nich, ze Spójnią Landek odbędzie się w sobotę (27.05.) o godzinie 17.00. Jesienią lędzinianie zwyciężyli w Landeku 4:3. Czy zdołają powtórzyć ten sukces, przełamując kiepską passę z ostatnich spotkań?

Drużyna trenera Adriana Napierały po porażkach z Czańcem i KS Decor Bełk spadła na XIII miejsce w ligowej hierarchii. Z kolei, landeczanie w ostatnich tygodniach podreperowali swój dorobek punktowy i z bilansem 32 punktów, awansowali na X miejsce w tabeli. Ich ostatnią ofiarą padł zespół z… Czańca, który poległ w meczu wyjazdowym 1:3. Lędzinianie tracą zatem do Spójni trzy oczka. Bezpośrednio przed MKS-em w tabeli z przewagą punktu plasuje się Kuźnia Ustroń, która w 28 kolejce zmierzy się z Błyskawicą Drogomyśl.

Pauzy kartkowe: Bartosz Rutkowski, Daniel Sobas (Spójnia).

Sędziuje: Robert Reguła (Katowice), asystenci: Kamil Pągowski, Krzysztof Sikora.

Przypominamy także o niedzielnym (28.05.) meczu rezerw MKS-y w tyskiej b klasie, które o godzinie 17.00 zmierzą się przy Stadionowej 1 z LKS Brzeźce, a na który to mecz obszernie zapraszaliśmy w ostatniej relacji ze spotkania drużyny Zbigniewa Janika.

Zapraszamy na weekendowe spotkania naszych drużyn!