W najbliższą sobotę o godzinie 16.00 MKS Lędziny zmierzy się w Rydułtowach z Naprzodem i aby utrzymać kontakt z LKS Bełk oraz nieznaczną przewagę nad Energetykiem, będzie musiał pokusić się o komplet punktów.

Jest kilka przesłanek świadczących o możliwości powodzenia tego zamiaru: lepsza od rywali postawa MKS-u w rundzie wiosennej (cztery punkty, bilans bramkowy 4:2, przy zerowej punktowej oraz bramkowej zdobyczy rywali), stabilizująca się sytuacja kadrowa (powraca po pauzie kartkowej Sopelewski, poza składem na ten jeden mecz jeszcze pozostaje zawieszony na dwa spotkania Bednarek), a także większy potencjał piłkarski. Zespół gości przeszedł w przerwie zimowej metamorfozy polegające na zmianie trenera (funkcję objął Grzegorz Jordan) oraz roszadach kadrowych. Z zespołem pożegnali się ważni jesienią zawodnicy, tacy jak Sebastian Margieciok, czy Tomasz Lemiesz, jedynym wzmocnieniem zespołu jest w zasadzie transfer z Górek Śląskich Michałą Gwoździka. Drużyna oparta jest na młodzieżowcach i wychowankach klubu.

W meczu z Energetykiem Naprzód wystąpił w składzie: P.Kuczera, Szweda, Postawka, Żyła, Wolski, Budka, Gwoździk, A.Kuczera, Jureczko, Malejka, Seemann, REZERWOWI: Jurecki, Kopeć, Tarasiewicz, Miera.

Zespołu Naprzodu na pewno nie można zlekceważyć tym bardziej, że po porażkach 0:3 z Rymerem oraz 0:4 z Energetykiem piłkarze z Rydułtów muszą szukać bramek i punktów, jeśli nie zamierzają na dobre ugrząźć w strefie spadkowej.

Zapraszamy na sobotnie spotkanie do Rydułtów na ul. Józefa Bema 126 C. Z uwagi na to, iż zespół Naprzodu chciał (i chce) rozgrywać spotkanie w niedzielę (taka informacja widnieje www.ksnaprzodrydultowy.pl, w Komunikacie Wydziału Gier – z zastrzeżeniem uzyskania zgody, oraz w terminarzach na stronie internetowej Śląskiego Związku PN), występując jednak o zmianę daty spotkania bez zachowania wymaganego 14-dniowego terminu, taka zgoda ze strony klubu MKS Lędziny nie została wydana. Dlatego, termin sobotni pozostaje aktualny. Prosimy zatem nie sugerować się informacjami podanymi na innych portalach.

Spotkanie poprowadzi Tomasz Gołębiowski (Katowice).