Okazuje się, iż prawdopodobnie dojdzie do meczu (bądź dwóch) barażowego miedzy GKS-em II Katowice a Concordią Knurów. I to te dodatkowe spotkanie zadecyduje, która z drużyn awansuje do IV ligi w sezonie 2011/2012!

Pisząc o awansie rezerw, nie tylko ja, ale i wielu zajmujących się tematyką piłkarskich awansów i spadków, przeoczyło przepis mówiący o tym, iż zasada w której w razie remisowego bilansu bezpośrednich spotkań dwóch drużyn, liczy sie ogólny bilans bramkowy z całego sezonu, nie dotyczy jednak sytuacji, w której taka równosć zachodzi między dwoma zespołami, zajmującymi miejsca 1 i 2 w tabeli na koniec rozgrywek.

Decyzję w tej sprawie, czyli to czy będą baraże, ile i kiedy ewentualnie zostaną rozegrane, Śląski Związek Piłki Nożnej ma podjąć jutro.

A oto wyciąg z par. 43 Ramowego Regulaminu Rozgrywek:

(…)
w przypadku uzyskania równej liczby punktów przez dwie lub więcej drużyn o zajętym miejscu decydują:
I. przy dwóch zespołach:
a) liczba zdobytych punktów w spotkaniach między tymi drużynami;
b) przy równej liczbie zdobytych punktów – korzystniejsza różnica między zdobytymi a utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn;
c) przy dalszej równości, według obowiązującej reguły uefa, że bramki
strzelone na wyjeździe liczone są podwójnie, korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn;
d) przy dalszej równości – korzystniejsza różnica bramek we wszystkich
spotkaniach z całego cyklu rozgrywek;
e) przy dalszej równości – większa liczba bramek zdobytych we wszystkich spotkaniach z całego cyklu;
f) w przypadku, gdy dwoma zespołami o jednakowej liczbie punktów są
zespoły zajmujące pierwsze/drugie miejsce w tabeli, a także zespoły,
których kolejność decyduje o spadku, stosuje się wyłącznie zasady
określone w punktach a – b – c, a jeżeli one nie rozstrzygną o kolejności,
zarządza się spotkanie barażowe na neutralnym boisku wyznaczonym przez wydział gier prowadzący rozgrywki lub dwumecz na boiskach obu drużyn, wyznaczając gospodarza pierwszego meczu drogą losowania.

Będzie więc jeszcze ciekawie!