MKS Lędziny zaliczył udany mecz na inaugurację rozgrywek sezonu 2014/2015. W prestiżowym spotkaniu pokonał lokalnego rywala, Unię Bieruń Stary aż 5:1.

Bramki: Karlik 44, Śliwa 57, Gardawski 68, Nikodem Nagi 74, Janik 85 – P.Piekorz 70

MKS: Gąsior – Bednarek, Uniejewski (Janik 72), Sopelewski, Józefowicz, Śliwa, Gadaj, Karlik, Maławy (Michalski 62), N.Nagi, Gardawski (M.Nagi 84).

UNIA: Ciszewski – Włoch, P.Piekorz, Myalski, Przybylski, Janoszka, M.Bobla (63. Kowal), Fijoł, Kiec (63. Wróbel), Dulęba (89. Duży), Opielowski (56. Ścierski).

żółte kartki: Karlik, Uniejewski – Ciszewski, Myalski, Dulęba

czerwona kartka: Myalski (75 min., za dwie żółte)

[singlepic=13488,360,320]

Foto: Magdalena Staś, www.uniabierun.futbolowo.pl

Po meczu udało się zamienić parę zdań z Marcinem Józefowiczem, nowym nabytkiem MKS-u, który przybył z APN GKS Tychy.

P: Jak oceniasz swoje wejście w szatnię lędzińskiej drużyny?

M.J.: Nie było problemów z aklimatyzacją, zostałem dobrze przyjęty przez moich nowych kolegów.

P: Wyszedłeś dzisiaj w podstawowym składzie. Czułeś tremę przed debiutanckim występem?

M.J.: Nie, koncentrowałem się na tym, żeby rozegrać poprawny mecz i skorzystać z danej mi możliwości wyjścia od pierwszej minuty. Jedynym celem było dziś zdobycie trzech punktów na inaugurację i cieszymy się, że to zadanie udało nam się osiągnąć.

Statystyka ze spotkania:

Statystyka meczowa