W niedzielę o godzinie 17:00 na własnym boisku rezerwy MKS’u Lędziny podejmowały u siebie drużynę LKS’u Brzeźce, która całkiem nieźle radzi sobie w rundzie wiosennej. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem rezerw 2:1 (1:1) i zdobyczą 3 punktów po 4 meczach bez zwycięstwa. Jednocześnie poprawiając swój dorobek oraz pozycję w tabeli B-klasy. 

Mecz można powiedzieć układał się po myśli MKS’u. Bardzo dobra obrona, pressing i próba szybkiego odbioru piłki oraz uniemożliwianie swobodnego rozgrywania akcji rywalom. Co skutkowało bardzo dobrze, często zmuszając rywali do zagrywania długich piłek, nie do końca skutecznych. MKS stworzył sobie parę sytuacji i jako pierwszy zdobył gola, niestety nie cieszył się zbyt długo, bo tuż przed przerwą rywale zdążyli odrobić wynik stwarzając sobie jedną z niewielu groźnych akcji. Rezerwy próbowały strzałów i szybkich rozwiązań w wykańczaniu akcji co mogło przynieść więcej bramek, jednocześnie nie próbując na siłę wejść do bramki rywala. Solidna obrona przydała się w drugiej połowie kiedy to trener wprowadzając parę zmian i wpuszczając ofensywnych zawodników oraz nieco zmieniając ustawienie dał początek akcji, która przyniosła zwycięskiego gola. I pozwoliła rezerwom przerwać złą passę 4 meczy bez zwycięstwa i zainkasować 3 punkty z niełatwym rywalem. Z meczu na mecz pomimo wielu zmian kadrowych jest lepiej, a humory w szatni po dobrym meczu na pewno dopisują. Mimo to zespół czeka wiele pracy, a przed nimi mecz z silną drużyną zaciekle walczącą o awans i zajmującą drugie miejsce w tabeli.

MKS II Lędziny 2:1 (1:1) LKS Brzeźce

Tak padały gole:

1:0 – (43 min) Sieradzki dostaje piłkę przed polem karnym rywali, decyduje się na indywidualną akcję, radzi sobie z obroną i uderza na bramkę z ok. 20 metra w dalszy róg bramki przeciwnika.

1:1 – (44 min) Indywidualna akcja napastnika rywali. Dostaje piłkę na lewym skrzydle i radząc sobie z obrońcami MKS’u uderza na bramkę z 16 metra, piłka po lekkim rykoszecie wpada do bramki w samo okienko nie dając szans bramkarzowi.

2:1 – (89 min) Zamieszanie pod polem karnym rywali, piłkę przejmuje Majer, podaje do Czudaja, który wypuszcza Karkoszkę, a ten strzałem w dłuższy róg bramki daje zwycięstwo i 3 punkty rezerwom MKS’u.

Kartki:

żółte: Szprengiel, Janik, Urbańczyk, Czudaj.

Gole dla MKS’u: Sieradzki, Karkoszka.

Skład rezerw: Tomecki – Majnusz, M.Majer, Dolina (P.Majer 38), Ingram, Nowrocki (Karkoszka 80), Hudy, Janik, Giza (Czudaj 65), Sieradzki, Szprengiel (Urbańczyk 46).

W pozostałych meczach:

ZET II Tychy 1:1 Czarni Piasek

Polonia Międzyrzecze 0:1 Polonia II Łaziska Górne

Leśnik Kobiór 2:0 Krupiński II Suszec

LKS II Goczałkowice Zdrój 5:1 UKS Warszowice

Unia Bieruń Stary 3:1 LKS Woszczyce

LKS Mizerów 3:3 LKS Wisła Mała

Następny mecz rezerwy rozegrają w sobotę (tj. 13 maj, godzina 17.00) na wyjeździe z zespołem Czarni Piasek, który zajmuje obecnie drugie miejsce.