Nieuchronnie zbliżamy się do ligowej inauguracji sezonu 2022/2023. Z uwagi na urlop redaktora w ostatnich dniach informacji było nieco mniej, nie znaczy to jednak, że w MKS nie dzieje się nic ciekawego. Kadra zespołu na nowy sezon kształtuje się, a jej zarys będzie można zobaczyć  w sobotnim meczu pucharowym w Gardawicach (początek o o godzinie 17.00). Więcej szczegółów dotyczących drużyny, zmian kadrowych, także i rezerw, pojawi się w przyszłym tygodniu. Nie zapominamy o tym, iż w środę (10.08., g. 17.00) „dwójka” na pucharowym szlaku stanie w szranki z III-ligowym LKS Goczałkowice.

W minionym tygodniu zespół MKS-u rozegrał dwa mecze kontrolne. W pierwszym uległ Sparcie Katowice w stosunku 1:5 (honorowy gol Sebastiana Rzepy z rzutu wolnego), a we wtorkowym zwyciężył Victorię 1918 Jaworzno 4:1 (bramki Rzepy, Gardawskiego, Ingrama i Kostrzewy). Próbą generalną przed startem rozgrywek będzie zatem pojedynek pucharowy z reprezentantem A klasy Tychy.

Już teraz informujemy także, iż inauguracyjny wyjazdowy mecz ligowy zaplanowany na dzień 13.08. na wniosek Unii Racibórz, za zgodą MKS, został przeniesiony na godzinę 13.00.

Prosimy jeszcze o nieco cierpliwości odnośnie personaliów!