Prezentujemy cotygodniowy raport z ostatnich występów młodzieży, zapowiadając jednocześnie kolejne występy najmłodszych piłkarzy MKS-u. Z obcych boisk na tarczy co prawda wrócili  piłkarze starszych zespołów, lecz ich młodsi koledzy dostarczyli swoim kibicom sporo radości.

Zacznijmy jednak od informacji o niezwykle ciekawym szkoleniu, w jakim uczestniczyli trenerzy Artur oraz Paweł w ubiegły piątek.

Zajęcia – zarówno praktyczne, jak i teoretyczne – prowadzili trenerzy z Akademii Benfica Lizbona :
Davide Gomes – metody szkolenia w Benfica Lisbona,
Marco Sousa – rozwój i cele szkoleniowe portugalskiej piłki kobiecej,
Pedro Santos – szkolenie bramkarzy w Akademii Benfica.
Na sesji praktycznej trenerzy obserwowali trening bramkarski i ogólny trening chłopaków z Siódemki Tychy U13. Sesja teoretyczna obejmowała prezentację Akademii Benfica, metod szkolenia młodzieży od U6 do U14, dużo materiałów filmowych, a następnie odbył się wykład odnośnie piłki kobiecej i szkolenia bramkarzy.
Fragment treningu pokazowego. Foto: trenerzy.

 

Komplet rozstrzygnięć ligowych:

Trampkarze: Nadwiślan Góra – MKS 5:1 (bramka Groeger),

Młodziki V liga: Ogrodnik Cielmice – MKS 6:2 (bramki Szprengiel, Mańka).

Przed największym wyzwaniem minionego weekendu stanęła drużyna skrzatów, która w skromnym 6-osobowym składzie udała się do Bojszów, by rywalizować z gospodarzami oraz UKS SPS Wola. Pomimo braków kadrowych i tego, iż zawody rozpoczęły się akurat w momencie, gdy nadeszły sobotnie opady deszczu, drużyna w składzie Maja, Oliwier, Tymek, Mieszko, Norbi i Miłosz spisali się świetnie.

Drużyna skrzatów. Foto: rodzice

Drużyna żaków wraz z trenerem. Foto: MP

W sobotnim turnieju żaków, jaki odbył się na stadionie miejskim przy licznie zgromadzonej publiczności, drużyna trenera Ryszarda Wowro rywalizowała z APN GKS Tychy oraz BAP Piast Gol Bieruń. Trener podzielił 13-osobowy skład na dwa zespoły, które mierzyły się najpierw z rywalami z sąsiednich miast, a następnie zagrały cenny mecz kontrolny między sobą. Drużyna 8-9 latków zagrała z wymagającymi rywalami i mogła w praktyce po raz kolejny sprawdzić, to nad czym młodzi piłkarze pracują w tygodniu na treningach.

Dzisiejsze zawody zakończyły pierwszy cykl turniejów, w kolejnym w trakcie czterech weekendów MKS-u mierzył się będzie z dwoma innymi zespołami APN-u, a także ze Stalą Chełm Śląski (niedziela, godz. 12.00).

Skrzaty w najbliższą sobotę (o godzinie 12.00) zagrają w kolejnym turnieju, a tym razem jego gospodarzem będzie UKS SPS Wola.

V-ligowa drużyna młodzików w czwartek (18 maja) o godzinie 17.45 zmierzy się na własnym boisku (orlik przy ul. Pokoju) z LKS Mizerów.

IV-ligową drużynę młodzików czeka wyjazd na spotkanie z APN GKS Tychy, które zaplanowano na niedzielny poranek (godz. 9.00). Mecz odbędzie się na kompleksie boisk przy ul. Andersa 22.