Po weekendzie wracamy z krótkim raportem dotyczącym występów lędzińskiej młodzieży, która mimo niesprzyjającej aury – szczególnie w sobotę – wybiegła na piłkarskie boiska. Brawa zwłaszcza dla najmłodszych drużyn, tj. żaczków i orlików, którym przyszło grać w ulewnym deszczu i przy przenikliwym chłodzie.

Trampkarze IV liga: LKS Gardawice – MKS 3:3 (bramki Franek Bednarek, Filip Szprengiel, Karol Głąb),

W najbliższy weekend drużyna trenera Pawła Majera, pauzuje, a to z uwagi na wycofanie się z rozgrywek BAP Piast Gol Bieruń.

Trampkarze V liga: ZET Tychy – MKS 6:5 (Michał Kowalczyk 2, Paweł Mańka 2, Miłosz Nowicki),

Zespół trenera Artura Olesia w kolejnym meczu ligowym w niedzielę (01.10.) zagra na orliku przy ul. Pokoju z UKS Grom Tychy.

Młodziki V liga: (mecz z 20.09.) LKS Miedźna – MKS 1:8 (bramki Szewczuk 4, Skiba 2, Krupa, Kordys).

Po awizowanym wyżej spotkaniu o godzinie 11.30 na murawę wybiegną drużyny MKS-u i LKS Rudołtowice-Ćwuklice w ramach rozgrywek ligi młodzika.

Orliki: Drużyna trenera Ryszarda Wowro zagrała w Tychach rywalizując z APN SMS Tychy, KP GKS Tychy oraz Krupińskim Suszec w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów orlika E2. Kolejny turniej w niedzielę (01.10.) w Suszcu o godzinie 11.30.

Żaki:

Tak podsumował zawody trener żaczków Jakub Lesz:

„Pogoda nas nie rozpieszczała, tak samo jak rywale (Stal Chełm Śląski, Ogrodnik Cielmice oraz APN SMS Tychy), na dodatek ciężki teren. Do wyników nie przywiązywaliśmy znaczenia. Dla nas najważniejsza była zabawa. Nasi zawodnicy pokazali dzisiaj, że mimo złej pogody i silnych przeciwników, potrafią świetnie się bawić. Jako trener widzę, że zespołowa współpraca staje się coraz lepsza, a nasza obrona się poprawia. Jestem z nich dumny!”

Kolejny turniej żaczków odbędzie się w sobotę (30.09.) o godzinie 9.30 na płycie głównej boiska przy ul. Stadionowej.

Zapraszamy do śledzenia występów naszej młodzieży!