W niedzielne (16.04.) przedpołudnie na boisku w Czułowie rywalizowały dwa zespoły młodzików, kończąc swoje pojedynki zwycięsko. Natomiast, w sobotę turnieju z udziałem BAP Piast Gol oraz APN SMS Tychy wziął udział zespół żaczków MKS-u. Pierwsze zwycięstwo w b klasie Tychy wiosną odnotowały także rezerwy.

Młodziki V liga: Czułowianka – MKS 5:7 (bramki Zimnal, Kaczmarek, Szandar, Bełkowski, Wiśniewski 3);

Młodszy zespół młodzików, rywalizując w 16-osobowym składzie, pod wodzą nowego kapitana Oliwiera Kowalczyka, rozegrał dobre zawody. Na uwagę zasługują hattrick Igora Wiśniewskiego, debiutanckie trafienia Filipa Bełkowskiego i Sebastiana Kaczmarka.

Rywalizacja młodzików młodszych. Foto: rodzice.

 

Młodziki IV liga: Czułowianka – MKS 2:3 (bramki Włodarczyk, Bednarek, Michał Kowalczyk)

Drużyna trenera Pawła Majera przed meczem. Foto: rodzice

 

Żaczki MKS-u uczestniczyły w pierwszym tej wiosny turnieju rozgrywanym na trawie. 10-osobowa drużyna, podzielona dwa składy, rozegrała mecze z drużynami Piast Gol Bieruń, APN SMS Tychy, a także pomiędzy sobą, przenosząc formę wykuwaną przez cały okres zimowy na zieloną murawę. Kolejne zawody z udziałem w/w drużyn już w kolejny weekend.

” Na sobotni turniej żaków, który odbywał się w Bieruniu Nowym nie dojechała jedna z drużyn, przez co my wystawiliśmy dwie drużyny. Drużyna A: Kacper, Wiktor, Bartek, Bartosz i Kamil; drużyna B: Tomek, Dawid, Janek, Oliwier i Marcel. Obie drużyny wygrały z SMS Tychy i minimalnie przegrały z Golem Bieruń, a w bratobójczym pojedynku drużyna B wygrała z drużyną A 3:2. Ozdobą turnieju był mecz drużyny B z Golem, który to obfitował w piękne akcje, bramki, słupki poprzeczki. W imieniu swoim i chłopaków dziękuję rodzicom za naprawdę mocny doping!”

W tyskiej b klasie, MKS II Lędziny odniósł wyjazdowe zwycięstwo 2:0 nad Czarnymi Piasek, awansując tym samym na III miejsce w ligowej tabeli.

Czarni Piasek – MKS II Lędziny 0:2 (0:0) M.Majer 50, Kobus 60

MKS II: Stasiński – Smaza, Haba, Tabuła, Dominiec, Kobus, Jacek (Giza 72), M.Majer (S.Czuaj 80), Morks (Malicki 75), Dudek, Urbańczyk.

żółte kartki: Majer, Smaza, Malicki, Jacek.