Przechodzimy do tradycyjnego podsumowania występów zespołów MKS-u Lędziny w miniony weekend (22-23 października), obejmującego zarówno spotkanie w seniorów w B klasie Tychy, jak i mecze młodzieży.

B klasa Tychy:

MKS II Lędziny – LKS II Gardawice 5:0 (3:0) Kaziszyn 4,35,46, Firlej 14, Skrobek 73

MKS II: W.Majer – Morks (Jacek 82), Śmigiel, Smaza (Zawodny 46), Nowrocki, Józefus, M.Firlej (Dudek 60), Kaziszyn, Skrobek (Adamus 75), Pułtorak, Urbańczyk (Maroszek 75).

Skrót meczu:

Mecze młodzieży:

Bardzo dobre spotkanie w lidze młodzików rozegrała drużyna trenera Artura Olesia, w weekend zastępowanego przez Marcina Majera, pokonując wyżej notowany LKS Frydek 5:4, a łupem brakowym podzielili się Filip Szprengiel, Mateusz Michalski oraz Igor Wiśniewski. W podstawowym składzie wystąpili także Wojciech Kostka oraz świetnie spisujący się w bramce Wiktor Cyganik, a zespół z ławki wspierali Sebastian Kaczmarek, Franciszek Skiba, Jakub Zimnal, Oliwier Kowalczyk, Ryszard Odelga i Bartłomiej Pytel.

Drużyna trenera Artura Olesia w sobotę, tj. 29 października, o godzinie 13.30 na orliku przy ul. Zamenhofa 5 zmierzy się w wyjazdowym meczu z Iskrą II Pszczyna.

Drużyna młodzików (V liga). Foto MM

Zespół trampkarzy rywalizował w sobotę w Piasku z Football Project Suszec, przegrywając 2:3. Oba trafienia dla MKS na swoim koncie zapisał Filip Bartczak. W sobotę 29 października trampkarze w kolnym meczu zmierza się w Tychach z Czułowianką.

IV-ligowa drużyna młodzików, mocno przetrzebiona kadrowo, udała się do Bierunia na mecz z BAP Piast Gol, gdzie gospodarze udzielili naszym piłkarzom surowej lekcji. Zespół trenera Pawła Majera poległ aż 0:9, lecz jesteśmy przekonani, że wyciągnie z tej lekcji właściwe wnioski i taka porażka prędko się znów mu nie przydarzy. Szansa do rehabilitacji w niedzielę o godzinie 11.00 w domowym meczu z OKS JUWE Jaroszowice. Będzie to ostatni ligowy występ tej jesieni.

W sobotnie przedpołudnie na głównej płycie boiska przy Stadionowej zespół żaków po raz kolejny stanął do rywalizacji z BAP Piast Gol Bieruń, APN II SMS Tychy i KSB Lędziny. Był to trzeci turniej drugiej fazy rozgrywek, a do rozegrania pozostały jeszcze jedne zawody w Bieruniu, które odbędą się w kolejny weekend. W trakcie rywalizacji drużyna trenera Ryszarda Wowro w 8-osobowym składzie rywalizowała jak równy z równym z każdym z przeciwników, pokonując BAP Piast Gol oraz APN SMS i remisując 1:1 z KSB Lędziny w meczu derbowym. W każdym z meczów nasi piłkarze pokazali serducho do gry oraz próbkę coraz to większych umiejętności.

Mecz żaków MKS z BAP Piast Gol. Foto: rodzice

Fragmenty rywalizacji żaków z APN II SMS Tychy.

Korzystając z dobrej niedzielnej aury najmłodsza drużyna skrzatów ponownie zmierzyła się na lędzińskim orliku z Niepokornymi Orzesze, Czułowianką Tychy i gościnnie zaproszonym zespołem Siódemki Tychy.

Drużyna skrzatów. Foto: rodzice:)