Przedstawiamy krótkie podsumowanie weekendowych (06-07.04.) występów młodzieży MKS-u Lędziny, jeszcze bez zespołów trampkarzy i juniorów.
Pierwszy mecz ligowy drużyna młodzików przegrała z APN II Tychy 3:6, a bramki zdobyli: Kacper Morkisz i Eryk Zatoń 2. Wyróżnienie dla Daniela Segetha za najbardziej ambitną postawę i podziękowanie dla piekarni „Segeth” za pyszne pączki.
„W tym meczu popełniliśmy zbyt dużo indywidualnych błędów, po których to APN zdobył bramki. Skład: Wojtek Majer, Daniel Segeth, Artur Zając, Bartosz Tabuła, Dominik Labe, Eryk Zatoń, Grzegorz Pająk, Mateusz Gumprecht, Kacper Morkisz, Igor larysz, Kacper Hamik i Jakub Krucinski.” – podsumował krótko trener R.Wowro.
Orliki podzieliły się punktami za remis z Nowym Sokołem Orzesze 2:2, a bramki zdobyli Kacper Morkisz i Daniel Segeth.
Żaczki, w grupach 4 i 6 IV ligi rozgrywek Podokręgu Tychy rozegrały swoje inauguracyjne turnieje.
„Pierwszy mecz i zarazem mecz otwarcia ligi żaków rozpoczęły w grupie 4 drużyny MKS-u i Leśnika Kobiór. Młode żaczki od początku przeważały nad rywalem, co pokazał końcowy wynik 5:1. Pierwsza bramkę trafił Michał Firlej po zamieszaniu w polu karnym. Druga bramka padała po świetnym pressingu Karola Głąba, który podał piłkę do Michała Kowalczyka, a ten zdobył bramkę na 2:0. Kolejne dwie bramki były autorstwa dobrze dysponowanego w tym dniu Karola Głąba, który dwa razy mocno uderzył piłkę za pola karnego i zdobył tym samym dwie kolejne bramki. Rywale obudzili się po stracie 4 bramek i strzelili swojego gola, ale był ich to jedyny strzał, ponieważ świetnie w tym meczu na obronie spisywał się Igor Włodarczyk i Miłosz Kowalczyk. Na 5:1 i 6:1 trafił Michał Kowalczyk po świetniej grze całego zespołu. Tym samym Michał zapisał na swoim koncie w tym meczu trafił hattricka. Kolejny mecz to mecz z UKS Grom Świerczyniec. Młodzi Lędzinianie od początku mocno ruszyli, co skutkowało po 5 min gry strzelonymi pięcioma bramkami. Dwie akcje indywidualne po przedryblowaniu 3 zawodników przeprowadził Karol Głąb zdobywając dwie bramki, kolejną dołożył Igor Włodarczyk po rożnym wykonanym przez Filipa Szprengla. Kolejne dwie bramki strzelił Michał Firlej, pierwsza po indywidualnej szybkiej akcji po skrzydle , a następna po świetnej kolejnej asyście Filipa Szprengla. Tak oto po 5 min było już 5:0, niestety naszym zawodnikom zabrakło energii i do końca meczu nie strzelili już bramki tracąc przy ty aż 3. Mecz skończył się zwycięstwem MKS-u 5:3 Ostatni mecz to była demolka w wykonaniu żaków, rozgromili Znicz Jankowice aż 7:1, kompletując tym samym 3 zwycięstwa. Mecz był pokazem sił braci Głąb, ponieważ Karol Głąb trafił do bramki aż 3 razy, a jego młodszy brat Wiktor dołożył dwie. Pierwsza bramka padała po zamieszaniu w polu karnym, a wykorzystał je Karol Głąb, następna bramka padła przez błąd obrońców, co wykorzystał tym razem Wiktor. Bramka na 3:0 byłą zasługa Karola, lecz dostał on fantastyczne podanie od Michała Kowalczyka. Bramka na 4:0 była autorstwa Wiktora Głąba, lecz dostał on podanie „na pustaka „ od brata. Bramka na 5:0 padła po asyście Michała Firleja do Filipa Szprengla, można powiedzieć ze nasi zawodnicy rozklepali w tej akcji przeciwnika. Następnie, przy stanie 5:0 bramkę strzeliły Jankowice, wykorzystując swoją jedyną sytuację w meczu. Bramka na 6:1 była zasługą Karola, który indywidualnie po raz kolejny minął rywali i umieścił piłkę w siatce. Mecz zakończył się zatem wynikiem 7:1. Warto tez wspomnieć o zawodnikach, który nie mieli udziału przy bramkach, lecz sporo wnosili do zespołu. Mowa tu o bramkarzu Miłoszu Nowickim, który w każdej sytuacji spisywał się świetnie, a także walczącym i oddającym serce dla zespołu Ryśkowi Odeldze, który nie miał w tył meczu asysty i gola, lecz sporo wnosił do gry zespołu. Na pochwale zasługuje debiutujący zawodnika Mateusz Michalski, który był młodszy od rywali o dwa lata a dawał sobie świetnie radę.” – tak opisał przebieg zawodów trener Adrian Szweda.
Skład MKS-u: Miłosz Nowicki, Igor Włodarczyk, Miłosz Kowalczyk, Michał Kowalczyk, Karol i Wiktor Głąb, Filip Szprengiel, Michał Firlej, Mateusz Michalski, Rysiek Odelga.
Pozostałe mecze turnieju: UKS Grom Swierczyniec 3:2 Znicz Jankowice, Leśnik Kobiór 2:1 Znicz Jankowice, UKS Grom Swierczyniec 1:2 Leśnik Kobiór.
W grupie 6 żaczki zwyciężyły 2:1 z KP GKS Tychy (bramki: Norbert Wyderka, Karol Głąb), a następnie uległy 4:5 BAP Gol II Bieruń (po 2 bramki Karola i Norberta).
Skład MKS-u II Lędziny: Przemek Apajewski, Krystian Cudek, Norbert Wyderka, Wiktor Morkisz, Karol Głąb, Wiktor Głąb.