Od godziny 15.00 rywalizował z BKS Stal Bielsko-Biała w ramach 16 kolejki rozgrywek klasy okręgowej (gr. 5 tysko-bielskiej), kończąc ten pojedynek zwycięsko 5:0 (2:0).

MKS – BKS Stal Bielsko-Biała 5:0 (2:0) S.Rzepa 31, G.Kostrzewa 45,76, Todorski 54,56

MKS: Kuchta – Todorski (Kuzak 87), Piekielny, Zygma, Miklosh, M.Nagi, Ingram (Nowrocki 60), Śliwa, Wójcik (Gierczak 79), S.Rzepa (S.Krakowiak 70), G.Kostrzewa.

żółta kartka: Todorski.

O godz. 15.05 arbiter Sebastian Balon z Rybnika rozpoczął pierwszy wiosenny mecz MKS-u, rywalem BKS Stal.

2 min. dobra okazja Kostrzewy, który wychodząc sam na sam z bramkarzem niepotrzebnie próbował dogrywać,

10 min. MKS próbuje akcji oskrzydlających, ale BKS umiejętnie się broni, bez okazji strzeleckich z obu stron,

13 min – niecelny strzał Śliwy z 16 m.,

14 min – Wójcik uprzedzony w polu karnym,

19 min – piłkarze MKS jak dotąd nerwowo i niedokładnie w ofensywie,

21 min – Ingram uderza po koźle z 17m, tuż obok bramki gości,

25 min – dośrodkowanie Ingrama spod linii końcowej i Kostrzewa uderza glową nad bramką gości,

żółta kartka dla zawodnika gości po faulu na 30 m, rzut wolny dla MKS,

31 min – MKS obejmuje prowadzenie, Sebastian Rzepa huknął z 25 m tuż przy słupku nie do obrony!

35 min. – moglo być 2:0, Rzepa technicznym uderzeniem trafia w poprzeczkę z 6 m po akcji Wójcika,

37 min – Kuchta broni groźne uderzenie rywala, a po rzucie rożnym niecelny strzał na bramkę MKS,

42 min – po dośrodkowaniu Rzepy, za słabe – i w dodatku niecelne – uderzenie Wójcika,

45 min – mocne uderzenie MKS-u przed przerwą, składna akcja ze środka boiska, Wójcik wyszedł do prostopadłej piłki i dogral przed bramkę na 10 m do Kostrzewy, który myli bramkarza i pakuje piłkę do siatki,

Przerwa przy prowadzeniu 2:0 dla MKS.

Rozpoczęła się druga część spotkania.

54 min – składna akcja całego zespołu, Kostrzewa płasko podaje spod linii końcowej a akcję z 8 m w długi róg finalizuje Todorski i jest 3:0!

56 min – 4:0 dla MKS! Ponownie Todorski, tym razem z 5 m.

58 min – Todorski blisko hattricka, lecz przestrzelił z bliska na wślizgu,

61 min – Nowrocki zastępuje Ingrama,

65 min – okres mniej ciekawej gry z obu stron,

70 min. Krakowiak wchodzi za Rzepę,

73 min – konta gości z mocno niecelnym uderzeniem na bramkę Kuchty,

76 min – dwójkowa akcja Nagiego oraz Kostrzewy, którzy rozklepali defensywę BKS. Drugi gol Kostrzewy po strzale z 7 m w długi róg, jest 5:0,

79 min – Gierczak za Wojcika,

87 min – Kuzak za Todorskiego,

90 min – koniec spotkania, pewne zwycięstwo MKS-u w meczu inaugurującym rundę wiosenną!

W najbliższą sobotę (26.03.) o godzinie 16.00 MKS na własnym boisku zmierzy się z OKS ZET Tychy w spotkaniu 17 kolejki.

W innych meczach 16 kolejki:

Piast Gol – Czarni 1:2 (1:2) Szmidt 45k – Waliczek 31, Jastrzębski 33

Łąka – Wilkowice 0:1 (0:1) Kępys 9

Pasjonat – Bojszowy 1:0 (0:0) Gołąb 80

Studzienice – Wisła Wielka 3:1 (2:1) M.Janosz 7, Tomaszczyk 35, Żemła 90 – Skorupka 26k.

Ogrodnik – JUWe 1:3 (0:1) Koczy 84 – Cibor 44,64, Matysek 78

KS Bestwinka – ZET  0:4 (0:1) Bernat 41, Rośkowicz 67, Ptak 70, Zamojda 78,

Rekord II- Iskra 4:1  (2:1) Szczurek 4, Kasprzyk 18k.59, Profic 50 – Leszczyński 8