Przedstawiamy krótkie podsumowanie pierwszych jesiennych występów naszej młodzieży (z weekendu 31.08-02.09.). W rozgrywkach Podokręgu Tychy w sezonie 2019/2020 rywalizują juniorzy, trampkarzem młodziki, dwa zespoły orlików oraz żaczki.

Juniorzy:

MKS – Unia Bieruń Stary 5:2 (bramki: Gierczak 2, Czudaj, Janota, Buchała)

Trampkarze:

Unia Bieruń Stary – MKS 7:2 (bramki: M.Firlej, Zatoń)

Orliki E1

MKS – APN III GKS Tychy 5:10 (bramki: Kluz 2, Zych, K.Głab, Michał Kowalczyk)

Orliki E2

Mini derby Lędzin zakończone na korzyść orlików młodszych z MKS-u Lędziny. W niedzielne popołudnie (01.09.) stanęły naprzeciw siebie dwie ekipy z Lędzin, tj. MKS i KSB. Oba zespoły rywalizowały w sportowej walce, pamiętając jednak o tym, iż najważniejsza jest postawa fair play i dobra zabawa. Nasi młodzi zawodnicy zaczęli spotkanie od wielu strzałów na bramkę, szybkich akcji i niewykorzystanych szans sam na sam, ale to rywal obiad prowadzenie bowiem przeciwko nam został podyktowany niesłuszny karny za zagranie ręka którego nie było. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla zespołu KSB Lędziny. Młodzi zawodnicy MKS-u wyszli na druga polowe z optymistycznym nastawieniem, co przyniosło pozytywny rezultat. Michał Firlej prawym skrzydłem przyspieszał grę zespołu co skutkowało jedna bramka i wieloma asystami. Filip Szprengiel w drugiej połowie się obudził zdobywając aż 4 bramki. Nasi pomocnicy oprócz świetnego rozgrywania i bronienia środka pola tez dołożyli bramki , mowa tu o Karolu Głąbie , Michale Kowalczuku i Igorze Włodarczyku , każdy z nich zdobył po jednej bramce. MKS miał tez świetnych rezerwowych: Wiktor Głąb wchodząc z ławki strzelił jedna bramkę , a fantastyczny występ zanotował Mateusz Karkoszka który debiutował. Warto tez pochwalić Milosza Nowickiego , który świetnie spisywał się między słupkami bramki, choć dzięki jednemu z najlepszych zawodników tego spotkania – mowa tu o Tomku Kubicy, który w obronie „czyścił” wszystko – Miłosz nie miał nic do roboty. Mecz zakończył się 9:3 na korzyść MKS-u Ledziny.

Żaki (turniej na Świerczyńcu):

MKS – GTS Bojszowy 1:4,

MKS – Grom Świerczyniec 10:0