Od dłuższego czasu do Klubów dochodziły głosy, iż ŚlZPN dokona znacznych zmian w podziale zespołów w czterech grupach katowickiej klasy okręgowej. W wyniku podjętych w dniu wczorajszym decyzji w przyszłym sezonie MKS Lędziny zagra w grupie I złożonej z:

AKS Mikołów, Znicz Jankowice, LKS Łąka, KS Żory, MK Górnik Katowice, Sparta Katowice, Rozwój II Katowice, AKS Niwka Sosnowiec, Unia Kosztowy, Pogoń Imielin, GKS II Tychy, MKS Lędziny, Piast Bieruń Nowy, Unia Bieruń Stary, Ogrodnik Cielmice, Górnik 09 Mysłowice.

Dla MKS-u oznacza to jednak dobre wieści, bowiem wracają do naszej grupy Unia Kosztowy czy Pogoń Imielin.  Zamiast wyjazdów do Rybnika grać będziemy z Górnikiem 09 Mysłowice, czy AKS Niwka. Do grupy I dołączyli spadkowicz AKS Mikołów oraz czterej beniaminkowie z tyskiej oraz katowickiej a klasy. Nie będziemy rywalizować jak na razie z Uranią, czy Sokołem Orzesze.

W innych grupach zagrają:

Grupa 2: Dąb Gaszowice, LKS Buk Rudy, KS 94 Rachowice, Wilki Wilcza, ŁTS Łabędy, Czarni Pyskowice, Tempo Paniówki, MKS Zabrze-Kończyce, Zamkowiec Toszek, TKKF Zuch Orzepowice, KS Energetyk ROW Rybnik II, AKS Wyzwolenie Chorzów, Sokół Orzesze, Orzeł Mokre, Wawel Wirek, GKS Urania Ruda Śląska.

Grupa 3: LKS Krzyżanowice, Przyszłość Rogów, LKS Tworków, Silesia Lubomia, Naprzód Syrynia, LKS Naprzód Czyżowice, Gwiazda Skrzyszów, LKS Nędza, Naprzód Zawada, Rafako Racibórz, KS Gołkowice, Jedność Jejkowice, Rymer Rybnik, Polonia Marklowice, Granica Ruptawa, Płomień Połomia.

Grupa 4: KP Warta Zawiercie, Przemsza Siewierz, Pionier Ujejsce, LKS Tęcza Błędów, Zagłębiak Dąbrowa Górnicza, MKS Sławków, Strażak Mierzęcice, MKS Siemianowiczanka, Orzeł Biały Piekary Śląskie, Cyklon Rogoźnik, Odra Miasteczko Śląskie, Orzeł Nakło Śląskie, Sokół Orzech, Silesia Miechowice, KS Polonia Bytom SA II, ŁKS Łagiewniki.

Początek nowego sezonu w sobotę 9 sierpnia br.