W zeszły czwartek rezerwy podejmowały na własnym boisku zespół LKS Wisła Mała, mecz zakończył się wynikiem 2:2 (0:0), ale to rywale musieli gonić wynik i walczyć do końca o remis co udało im się w końcówce spotkania. MKS pokazał się z dobrej strony, lecz ostatecznie dał sobie odebrać zwycięstwo w doliczonym czasie, drugiej połowy. 

MKS II Lędziny 2:2 (0:0) LKS Wisła Mała 

Tak padały bramki:

1:0 – 52′ Marcin Majer dostaje piłkę na 20 metrze przed bramką, zagrywa zewnętrzną częścią stopy do wbiegającego w pole karne Sieradzkiego, który mocnym strzałem od poprzeczki ładuje piłkę do bramki.

2:0 – 60′ Marcin Majer pewnie wykorzystuje jedenastkę podyktowaną za faul w polu karnym przeciwnika na Nowrockim.

2:1 – 64′ Długa piłka zagrana w pole karne MKS’u, napastnik rywali przyjmuje i w pełnym biegu wpada w pole karne, obrońca MKS’u interweniuje, ale jego wślizg okazuje się spóźniony, sędzia dyktuje jedenastkę dla przeciwnika. Zawodnik LKS’u uderza w prawą stronę bramki, piłka szczęśliwie wpada do bramki, bramkarz paruje piłkę, ale ta odbija się od słupka i ostatecznie wpada do bramki. Iciek o mały włos od świetnej parady ratującej rezerwy przed stratą gola.

2:2 – 90’+3 Doliczony czas gry. Przeciwnik przeprowadza akcję prawą stroną boiska, pomocnik rywali wpada w pole karne, dogrywa piłkę na 5 metr pola karnego, a napastnik LKS’u bez problemu ładuje ją do bramki dając remis i ostatecznie ustalając wynik spotkania.

Wszystkie bramki padły w drugiej połowie meczu, ale i w pierwszej nie brakowało groźnych akcji i strzałów z obu stron. Bramce LKS’u zagrozić jeszcze mogły silne strzały z dystansu Urbańczyka czy Adamusa. Swoją szansę również miał świetnie dryblujący w polu karnym Sieradzki, ale obrońcy w ostatniej chwili zdołali wybić piłkę.

Kartki:

-żółte: P.Majer, Urbańczyk (Lędziny) – Obetkon (Wisła)

Gole dla MKS’u: Sieradzki, M.Majer.

Gole dla przeciwnika: Obetkon, Herok.

Skład rezerw: Iciek – Urbańczyk (Szumilas 75′), Kozłowski, P.Majer, Giza (Szprengiel 70′), Karkoszka, Janik, M.Majer, Nowrocki (Czudaj 65′), Sieradzki, Adamus.

W innych meczach:

LKS II Goczałkowice Zdrój 2:1 Leśnik Kobiór

Krupiński II Suszec 2:4 LKS Brzeźce

Polonia II Łaziska Górne 5:0 UKS Warszowice

Czarni Piasek 2:1 LKS Woszczyce

ZET II Tychy 5:2 LKS Mizerów

Polonia Międzyrzecze 2:0 Unia Bieruń Stary

W niedzielę (tj. 18 czerwca) rezerwy rozegrają swój ostatni mecz w B-klasie. Ich wyjazdowym rywalem będzie LKS Mizerów.