W wielkanocny poniedziałek powróciły B-klasowe rozgrywki ! Po dwóch tygodniach pauzy (mecze odwołane z powodu niesprzyjających warunków pogodowych)  podopieczni trenera Janika wreszcie mogli rozegrać spotkanie w ramach 17 kolejki. Rywalem była LKS Wisła Mała, a mecz nasi piłkarze rozgrywali „u siebie” na Lędzińskiej murawie. Nasze rezerwy pewnie zwyciężyły 3:1 (1:1). 

Po tak długiej przerwie od pierwszego spotkania nowej rundy (wygrana 3:2 z Czułowianką Tychy) było widać głód gry w naszej drużynie. Mecz nie mógł się rozpocząć lepiej bo już w drugiej minucie wrzutkę Gizy z prawej strony na dłuższym słupku zamyka Malicki. Mimo, że mocno przeważaliśmy i spotkanie toczyło się po naszej myśli, rywale również doszli do głosu i po jednym z kontrataków wyrównali wynik meczu, napastnik Wisły mocnym uderzeniem na dłuższy słupek zamyka akcję gości w naszym polu karnym. Swoich szans uderzeniami sprzed pola karnego szukali Adamus oraz Morks, jednak uderzenie tego pierwszego skutecznie sparował bramkarz, a kolejne minimalnie minęło prawe okienko bramki gości. Rozmowa w szatni z trenerem podziałała i w drugiej połowie motywacji nie brakowało, po dłuższym okresie oblężenia w końcu udało się przełamać mocno skupionych w defensywie rywali. Po składnej akcji z Malickim, Gardawski wypuszcza Gawła, który płaskim podaniem na 5 metr obsługuje Majera i ponownie wychodzimy na prowadzenie. Parę chwil później dokładamy kolejnego gola. Sędzia dyktuje 11tkę za faul na skutecznie dryblującym w polu karnym Gardawskim. Do rzutu karnego podchodzi Majer i nie myli się. W drugiej połowie rywale zaledwie kilkukrotnie zdołali wyjść za własną połowę boiska nie zagrażając bramce Hamerli.

MKS II Lędziny 3:1 (1:1) LKS Wisła Mała

Strzelcy: Malicki 2’⚽, Majer 73’⚽, 78’⚽k. – Herok 31’⚽

Asystowali: Giza 🅰️, Gaweł 🅰️

MKS II: Hamerla – Kobus, Urbańczyk (C) (Kozłowski 85′), Kuzak, Giza, Dominiec (Drążek 65′), Majer, Malicki (Haba 80′), Adamus (Gaweł 46′), Morks, Firlej (Gardawski 46′).

Pozostałe rezultaty 17 kolejki (16-18 kwietnia):

Piast Gol II Bieruń 1:6 Fortuna Wyry,

Pniówek II Pawłowice 1:1 Czarni Piasek,

LKS II Gardawice 0:6 Czułowianka Tychy,

Nadwiślan Góra 2:1 Niepokorni Orzesze,

UKS Warszowice 4:1 LKS Wisła Wielka,

LKS Mizerów – pauza

W przyszłej kolejce Lędzińskie rezerwy czeka kolejna pauza (kolejka 18, tj. 23-24 kwietnia), jednak tuż po niej szykuje się mały meczowy maraton. Z racji rozegrania zaległych spotkań nasi zawodnicy majówkę spędzą na boisku, bowiem zagrają 1 maja z Warszowicami oraz 3 maja z LKS II Wisłą Wielką.