Lędzińskie rezerwy niemal wyszarpują cenny punkt z rąk Bieruńskich piłkarzy. Dzisiejszy mecz z Golem Bieruń zakończył się remisowym wynikiem 1:1 (0:1) jednak na boisku to rywale prezentowali się lepiej. Tym bardziej ugrany punkt w trudnym meczu cieszy !

W poprzednim starciu musieliśmy uznać wyższość rywali na wyjeździe przegrywając 2:3. Dziś dzielimy się punktami i to mimo remisu, na prawdę dobry wynik.

W pierwszej połowie gra rezerw MKS’u Lędziny kompletnie się nie kleiła. Lepiej dysponowana drużyna przyjezdnych wykorzystuje błąd w defensywie i po płaskim podaniu w pole karne napastnik Bierunia kończy mocnym uderzeniem pod poprzeczkę. Druga połowa nieco polepszyła obraz gry, jednak to Gol wciąż dominował i cierpliwie budował swoje akcje. Dobrze na skrzydle prezentował się Drążek. Jego akcja i wyłożenie piłki do Adamusa mogła przynieść nam gola, jednak strzał Lędzińskiego napastnika końcówkami palców broni golkiper gości. Gol stwarzał okazje, jednak zawodnicy z Bierunia raz po raz marnowali dogodne sytuacje. Po małym zamieszaniu w polu karnym przeciwnika – Dominiec zgrywa piłkę głową, a obrońca Bierunia niefortunnie zagrywa ręką. Sędzia wskazuje na wapno. Do rzutu karnego podchodzi Gierczak i nie myli się ! Dając nam remis 1:1.

(Na zdjęciu, przy piłce strzelec gola – Błażej Gierczak)

Poniżej prezentujemy skrót meczu przygotowany przez Gol Bieruń, zamieszczony na ich stronie na Facebooku. (https://www.facebook.com/golbierun)

MKS II Lędziny 1:1 (0:1) Gol Bieruń

Strzelcy: Gierczak ⚽,

kartki:

-żółta: Urbańczyk ,

MKS II: Apajewski – Malicki, Urbańczyk, Woźniak, Giza (🔁46′ Rozmus), Dominiec, Janik (🔁80′ Czudaj), Majer, Drążek (🔁75′ Krakowiak), Gierczak, Adamus.

Pniówek II Pawłowice – pauza,

W następnych spotkaniu tym razem 23 kolejki, nasza dwójka zmierzy się z UKS Warszowice. Rywali podejmiemy na własnym boisku o godzinie 11:00, mecz odbędzie się w niedzielę (tj. 30 maja). Pierwszy mecz z Warszowicami pewnie wygraliśmy 7:1 na wyjeździe. Więc to my podchodzimy do spotkania jako faworyci.

*Zdjęcia pochodzą z wygranego meczu z Czarnymi Piasek.