W rozegranym w dniu wczorajszym (28.10.) spotkaniu tyskiej b klasy, rezerwy MKS-u uległy w Kobiórze miejscowemu Leśnikowi 0:1 (0:0). Po sześciu wyjazdowych zwycięstwach, lędzinianie po raz pierwszy w tym sezonie wrócili z obcego boiska nawet bez punktu.

Pogoda nie sprzyjała spotkaniu, a boisko również pod jej wpływem nie wyglądało najlepiej, obie drużyny jednak rozpoczynały mecz z wyrównanymi szansami. W przebiegu całego meczu, to MKS dłużej utrzymywał się przy piłce i próbował znaleść drogę do bramki rywali, zespół z Kobióra zaś dobrze się bronił i próbował gry z kontrataku. Pierwsza poważna sytuacja nadarzyła się już na początku pierwszej połowy, obrońca Leśnika popełnia błąd i traci piłkę przed własną bramką, odbierający piłkę Giza uderza na bramkę rywali, ale minimalnie chybi. Dobrze w bramce Lędzin spisywał się debiutujący w tym spotkaniu Denuszek, który grał pewnie w bramce i popisał się ważną paradą przy strzale z rzutu wolnego przeciwnika. Trudno było wyprowadzić skuteczną akcję, z dystansu próbował Janik i Majer, ale obrońcy rywali w porę starali się blokować wszelkie uderzenia na własną bramkę. Kolejna groźna sytuacja MKS’u pojawiła się dopiero w 55 minucie spotkania, kolejny błąd obrońcy Leśnika wykorzystuje Iciek, przejmuje piłkę i zagrywa ją do Ingrama, który w pełnym biegu „wpada” w pole karne i uderza na bramkę, jednak bramkarz rywali popisuje się ważną interwencją i nadal utrzymywał się wynik 0:0. W 64 minucie meczu Leśnik wyprowadził szybki kontratak, który przyniósł im bramkę, jak się później okazało jedyną i dającą zwycięstwo. Akcja rywali prawym skrzydłem, przeciwnik wrzuca piłkę w pole karne, a tam na 5 metrze głową dośrodkowanie zamyka Kozyra zdobywając gola. Po stracie bramki rezerwy próbowały odrobić stratę, ale nie mogli w żaden sposób zagrozić bramce przeciwnika, ani stałe fragmenty, ani próby strzałów nie przynosiły korzyści Lędzinom.

Bramka:

1:0 – Bartosz Kozyra, 64 min

Sędziowali: Łukasz Kruk (główny) oraz Aleksandra Łapa i Sebastian Wawrzyniak (asystenci)

Leśnik: Kłakus – Kloc, Grolik, Błażej Kozyra, Bam, Cituk (Trela 60), Chrobok (Chrobok 85), Białas – Paliczka, Suchan (Pasternak 65), Bartosz Kozyra (Machalica 80).

MKS II: Denuszek – Czudaj, Urbańczyk, Malicki, Kozłowski, Janik, M.Majer, Giza, Karkoszka (Ingram 46), T.Szprengiel, Iciek (Dominiec 70).

Żółte kartki: Białas – Malicki

W pozostałych spotkaniach:

LKS Gardawice 4:0 Josieniec Radostowice

Sokół II Wola 0:7 LKS II Goczałkowice Zdrój

LKS Brzeźce 5:0 Pniówek II Pawłowice Śląskie

ZET II Tychy – LKS Wisła Mała odwołany

Polonia II Łaziska Górne – Unia Bieruń Stary odwołany

Pauza: LKS Woszczyce

Nasz zespół za tydzień pauzuje i nie rozgrywa meczu w lidze.