Druga drużyna MKS’u Lędziny musiała uznać wyższość rywala i wróciła do Lędzin bez punktów. Niepokorni Orzesze wygrali na własnym boisku 3:1 (2:0) i potwierdzili dobrą formę z ostatnich kolejek w Tyskiej B-klasie. 

To był zimny prysznic dla zawodników rezerw. Przeciwnik zaskoczył pewną defensywą i głęboko się bronił czekając na odpowiedni moment do kontrataku. Szczególnie szkoda drugiej połowy w której pomimo częściowej gry w przewadze (po czerwonej kartce dla kapitana gospodarzy) nie udało się dogonić przeciwnika. Swoje okazje na strzelenie goli mieli; Gaweł po dograniu Gizy między obrońców a bramkarza na 5 metr, Janik – obsłużony błyskotliwym podaniem Czudaja, którego uderzenie z pola karnego mija bramkę przeciwnika. Swoją okazję miał także Majer, który po wrzutce z rzutu rożnego Janika, uderza głową w kierunku dłuższego słupka, jednak w ostatniej chwili piłkę z linii bramkowej wybija obrońca. Groźnym strzałem z dystansu, który minimalnie mija bramkę gospodarzy postraszył także Kuzak. Mimo wielu sytuacji i naszej dominacji w drugiej połowie udało się zdobyć tylko jedno trafienie.

Przebieg meczu:

0:1 – długa piłka zagrana między obrońców, błąd defensywy wykorzystuje napastnik Orzesza, „kładzie” Apajewskiego i uderza do pustej bramki,

0:2 – rzut wolny z prawej strony, wrzutka w pole karne, a dogranie na dłuższym słupku wykańcza zawodnik Niepokornych,

0:3 – początek drugiej połowy, kontratak gospodarzy i mocne uderzenie tuż pod poprzeczkę napastnika,

1:3 – rzut wolny na skraju 16tki, nieuwagę defensywy wykorzystuje Janik i świetnie dogrywa na pustą bramkę do Czudaja, który pewnie wykańcza akcję.

MKS II Lędziny 1:3 (0:2) Niepokorni Orzesze

Strzelcy: Czudaj 82’⚽ – Marek 24’⚽, 47’⚽, Moskała 45’⚽,

Przy bramce asystował Janik 🅰️,

kartki:

-żółta: G.Krakowiak 57′ – Orłowski 57′,

-czerwona: Leszczyński 57′,

MKS II: Apajewski – S.Krakowiak, G.Krakowiak, Woźniak, Giza, Dominiec, Klimza (🔁46′ Janik), Majer (C), Czudaj, Drążek (🔁84′ Firlej), Gaweł (🔁70′ Kuzak).

W innych meczach 27 kolejki (16 czerwca):

Czarni Piasek 3:3 Fortuna Wyry,

GTS II Bojszowy 6:1 LKS Mizerów,

LKS II Gardawice 1:5 Gol Bieruń,

Nadwiślan Góra 0:4 LKS II Goczałkowice,

Pniówek II Pawłowice 3:2 UKS Warszowice,

Tysovia Tychy – Czułowianka Tychy (odwołany),

LKS Wisła Mała – pauza

A już jutro, w niedzielę (tj. 20.06) nasza dwójka zmierzy się na własnym boisku z rezerwami Pniówka Pawłowice. Mecz odbędzie się przy ul. Stadionowej 1, o godzinie 17:00. Kibiców zapraszamy na mecz! Rezerwy będą miały okazję odkuć się za jesienną porażkę 0:3 na boisku rywala.