W sobotnie popołudnie rezerwy MKS’u Lędziny rozgrywały mecz na wyjeździe. Rywalem był Czarny Piasek, wicelider B-klasy. Po dobrym, ale i ciężkim boju to nasze rezerwy zdobyły 3 punkty wygrywając 3:2 (2:1). 

Mecz był obfity w wiele akcji i sytuacji bramkowych. Rezerwy miały sporo sytuacji i możliwości do podwyższenia wyniku. MKS prowadził przez cały mecz i fakt iż w drugiej połowie podwyższyli wynik na 3:1 dał im więcej spokoju w końcówce. Dobrze w bramce spisał się Gawlik, który wykazał się dobrym refleksem i w ostatniej chwili obronił strzał przeciwnika lecący w samo „okienko” bramki Lędzin. Świetnie w ataku spisywał się Sieradzki, który popisał się dobrą skutecznością i szybkością. Przeciwnik również wdawał się we znaki i całkiem nieźle radził sobie w obronie i nie raz odpłacał się groźnymi akcjami czy próbami strzałów z dystansu.  To zwycięstwo dało awans na 4 miejsce i powrót do czołówki, choć strata do lidera nadal nie jest mała, to rezerwy gonią swoich rywali.

MKS II Lędziny 3:2 (2:1) Czarni Piasek

Bramki:

1:0 – Długa piłka zagrana przez pomocnika Lędzin za plecy obrońców, Sieradzki przyjmuje ją w pełnym biegu i oddaje strzał tuż obok interweniującego bramkarza.

1:1 – Obrońcy MKS’u nieco zaspali, a rywale szybko wykonali wyrzut z autu. Piłka zagrana między obrońców do napastnika, który oddaje strzał na bramkę, Gawlik interweniuje, ale piłka po paradzie bramkarza zmierza do bramki, obrońca nie zdąża, a napastnik rywali dobija do pustej siatki.

2:1 – Akcja w polu karnym Sieradzkiego, obrońca przejmuje piłkę, ale napastnik rezerw walczy do końca i wykorzystuje błąd przeciwnika. Obrońca zbyt długo zwlekał z wybiciem, a Sieradzki przejmując piłkę oddaje strzał z ok. 10 metra i zdobywa drugiego gola tuż przy prawym słupku bramki rywali.

3:1 – Świetna akcja i szybkie wyjście z kontrą obrońcy rezerw. Paweł Majer przejmuje piłkę i biegnąc przez całą połowę podaje do Sieradzkiego, ten wychodzi sam na sam z bramkarzem. Nie myli się i posyła piłkę do siatki zdobywając swojego 3 gola w tym meczu.

3:2 – Końcówka meczu. Rzut rożny rywali. Zamieszanie w polu karnym, piłka wybita na przedpole. Do piłki doskakuje przeciwnik i strzałem z powietrza zdobywa gola kontaktowego.

Rezerwy miały jeszcze co najmniej dwie 100% sytuacje, ale niestety niewykorzystane. Jeszcze w pierwszej połowie Sieradzki znów dostaje świetną piłkę za plecy obrońców, lobuje bramkarza lecz piłka zagrana zbyt lekko zostaje wybita tuż przed linią bramkową przez obrońcę Piasku. W drugiej połowie, Marcin Majer posyła świetną piłkę do Klimzy, który wychodząc sam na sam z bramkarzem zbyt długo zwleka ze strzałem, a obrońca doganiając go wybija piłkę.

Gole dla MKS’u: Sieradzki 3.

Skład rezerw: Gawlik – Urbańczyk, M.Majer, Adamus (Klimza 15), P.Majer, Nowrocki (Trzciński 80), Janik, Hudy, Giza, Sieradzki, Karkoszka.

żółta kartka: Janik

W pozostałych meczach:

LKS Brzeźce 1:0 LKS Mizerów

LKS Woszczyce 1:0 LKS II Goczałkowice Zdrój

LKS Wisła Mała 2:5 Unia Bieruń Stary

UKS Warszowice 3:1 Leśnik Kobiór

Krupiński II Suszec 1:5 Polonia Międzyrzecze

Polonia II Łaziska Górne 2:0 ZET II Tychy

Przypominamy że, rezerwy mają jeszcze do rozegrania zaległy mecz z ZET II Tychy. Odbęzie się on w czwartek 25 maja o godzinie 17.00 w Lędzinach.

W kolejnym meczu rezerwy zmierzą się na własnym boisku z Polonią II Łaziska Górne w niedzielę (tj. 21 maj) o godzinie 17:00. Zapraszamy na mecz!