Rezerwy MKS’u Lędziny podejmowały dziś na wyjeździe zespół UKS Warszowice zwyciężając 4:2 (1:0) i wywożąc cenne 3 punkty. Na boisku przeciwnika MKS popisał świetną skutecznością w stałych fragmentach gry i po małych nerwach w końcówce spotkania, ostatecznie zwyciężył. 

Tak padały bramki: 

1:0 – Czudaj zagrywa świetną piłkę za plecy obrońców do Adamusa, ten wyprzedza stopera drużyny przeciwnej i przyjmując piłkę mija bramkarza spokojnie trafiając do siatki (25 min.),

1:1 – Rzut rożny dla Warszowic, wrzutka w pole karne, a tam lepiej znajduje się przeciwnik i strzałem głową wyrównuje wynik (46 min.),

2:1 – Rzut wolny na środku boiska dla Lędzin z ok. 40 metra od bramki, do wolnego podchodzi Majer i atomowym uderzeniem pakuje piłkę do siatki tuż przy prawym słupku bramki (49 min.),

2:2 – Samotny rajd napastnika Warszowic, który sam na sam z bramkarzem uderza obok interweniującego Gawlika, ale piłka staje w kałuży tuż przed linią bramkową… Do piłki szybko dobiega obrońca MKS’u, ale próba wybicia piłki kończy się wyłożeniem jej przeciwnikowi, który mocnym strzałem w końcu zdobywa bramkę (58 min.),

3:2 – Rzut wolny z prawej strony boiska, do wolnego podchodzi Hudy i świetnym uderzeniem na dłuższy słupek zdobywa bramkę dającą prowadzenie Lędzinom (82 min.),

4:2 – Znów rzut wolny tym razem w okolicach 20 metra, do piłki podchodzi Duda i świetnym uderzeniem posyła piłkę do siatki ustalając wynik meczu (86 min),

Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla naszych rezerw, ale z czasem rywale dawali o sobie znać. W pierwszej połowie wywalczyli sobie nawet akcję sam na sam z bramkarzem, ale zwycięsko z pojedynku wyszedł Gawlik. Bramka dla MKS’u tuż przed przerwą nie osłabiła przeciwnika, bo chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy dość szybko wyrównali stan meczu, później przegrywając 2:1 znów zdołali wyrównać wynik, po dość szczęśliwej akcji. Rzuty wolne były dziś dla zawodników Lędzin niczym rzuty karne, bo aż 3 bramki z tych stałych fragmentów gry dały nam zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu.

Bramki dla MKS’u: Adamus, Majer, Hudy, Duda.

Kartki:

Czerwone: Adamus (po dwóch żółtych), 79 min.

Żółte: Klement, Majer, Sosnowski, Adamus.

Skład rezerw: Gawlik – Klement, G.Kostrzewa, Szweda, Czudaj, Nowrocki (Szprengiel 70), Majer, Hudy (Marszałek 85), Giza (P.Duda 46), Sosnowski, Adamus.

W kolejnym meczu nasze rezerwy zagrają na własnym stadionie z drużyną LKS Woszczyce, spotkanie odbędzie się w niedzielę o godzinie 14:00. Zapraszamy!