MKS Lędziny zwyciężył dziś w I Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego zawodników z rocznika 2000 (oraz młodszych) zorganizowanym w Lędzinach przez FRSKFiT oraz Starostwo Powiatowe.

Do rywalizacji  w lędzińskiej hali sportowej Ośrodka „Centrum” stanęło 5 drużyn, które systemem każdym z każdym walczyły w 15-minutowych pojedynkach: gospodarze, GTS Bojszowy, GOSiR Chełm Śląski, Pogoń Imielin oraz gościnnie MOSM Tychy. Poziom turnieju był bardzo wyrównany, a losy spotkań rozstrzygały się często w ostatnich sekundach.

Wyniki spotkań:

Pogoń – Lędziny 1:3 (Szluzy – Buchała 2, Wróbel)

GOSiR – MOSM 1:2 (Jacent – Orkiszewski, Lisiński)

Bojszowy – Pogoń 0:2 (Hachuła, Szluzy)

Lędziny – GOSiR 1:1 (Buchała – Pyras)

MOSM – Bojszowy 3:3 (Wojnar, Kuśnierz, Lisiński – Jędrysik, Saternus, Kubica)

Pogoń – GOSiR 1:1 (Szluzy – Jacent)

Lędziny – MOSM 2:1 (Białoń 2 – Lisiński)

Bojszowy – GOSiR 0:0

MOSM – Pogoń 2:1 (Lisiński 2 – Szluzy)

Lędziny – Pogoń 1:1 (Buchała – Piekorz)

Klasyfikacja końcowa:

1. MKS Lędziny   5 meczów   8 pkt  bramki 7-4

2. MOSM Tychy 5 meczów      7 pkt   bramki 8-7

3. Pogoń Imielin  5 meczów    4 pkt  bramki 5-6

4. GOSiR Chełm    5 meczów     3 pkt   bramki 3-4

5. GTS Bojszowy    5 meczów    3 pkt   bramki 4-6

Najlepszym strzelcem imprezy został autor 5 goli – Paweł Lisiński (MOSM Tychy). Po cztery gole zdobyli Jakub Buchała (Lędziny) oraz Marcin Szluzy (Pogoń).

Najlepszym bramkarzem zawodów bezapelacyjnie okrzyknięto Sebastiana Skrzypczyka (Pogoń Imielin).

MKS Lędziny (pod wodzą Wiesława Szwarockiego) grał w składzie: Dawid Apajewski, Jakub Buchała, Błażej Wróbel, Karol Białoń, Dawid Niemczok, Wojciech Michalak, Rafał Loska, Adam Kasperczyk, Kamil Opitek, Hubert Karkoszka, Adam Dul.

Wręczenia nagród (pucharów, medali, dyplomów, a także piłek) oraz dekoracji zwycięzców dokonał Starosta Bernard Bednorz w asyście Eugeniusza Pluszczyka.