MKS Lędziny pewnie i całkowicie zasłużenie pokonał w wyjazdowym spotkaniu rozgrywanym w Szopienicach Rozwój Katowice 3:0! Dwa gole zdobył Kostrzewa, jednego dołożył Gadaj.

W dość minimalistyczny sposób była przeprowadzana relacja live z tego meczu, którą można prześledzić pod spodem:

MKS grał w składzie: Ł.Gąsior, M.Roszak, Sopelewski (Idczak 46), Skutela, Uniejewski, Gadaj, Ingram, Kapela, Karlik, Stworzyjan, G.Kostrzewa (N.Nagi 70),

Rozwój II: Faber – Grychtoł, Tora, Aniśko (40. Rutkowski), Wróbel – Nawrot, Wawrzyńczok – Tarabasz (80. Łucki), Kut, Szostek – Sobas.

4` dobry początek MKS-u Rozwój zepchnięty do defensywy

5` Kostrzewa w dobrej sytuacji jeszcze tym razem zablokowany w polu karnym

8` Gadaj z 16 m w bramkarza

9` Ingram po wrzutce z wolnego Gadaja główkuje tuz obok bramki

12′ Goool! Gola zdobywa Kostrzewa po długim i dokładnym podaniu Karlika i nasz zespół prowadzi w Szopienicach!

15′ MKS prowadzi 2:o! Znakomita przewrotka Gadaja z 15 m – piłka ląduje pod poprzeczką bramki rywali!

30′ Dwa gole MKS-u dokumentują sporą przewagę naszego zespołu.

35′ Mecz nieco się wyrównuje, akcja Rozwoju zatrzymuje się na… nogach Gąsiora, który broni strzał z dalszej odległości.

40′ Kolejna akcja MKS, gol! Nie! Mimo że strzał Kostrzewy ląduje w siatce, to arbiter gwiżdże spalonego.

43′ Żółta kartka – Karlik.

45′ Na przerwę schodzimy z dwubramkowym prowadzeniem.

46′ W miejsce kontuzjowanego Sopelewskiego wchodzi Idczak.

49′ Strzał Uniejewskiego zostaje obroniony.

53′ 3-0! Wspaniała zespołowa akcja zainicjowana przez Idczaka, wykończona zaś precyzyjnym strzałem od słupka Kostrzewy, który przyjął podanie od Uniejewskiego, uwolnił się od opieki obrońcy wykorzystał swoją szansę!!

57′ Karlik leży boisku, czyżby kontuzja? Nie, na szczęście po dłuższym czasie się podnosi i kontynuuje grę.

60′ Nieciekawszy okres gry, ale MKS zdaje się kontrolować spotkanie,

70` Nikodem Nagi wchodzi za Kostrzewę,

Ostatnie dwadzieścia minut to już … jakby oczekiwanie na końcowy gwizdek. MKS nie był w stanie skutecznie skontrować graczy Rozwoju, a gospodarze dość nieporanie próbowali zdobyć honorowego gola. Dwóch … (dosłownie) kibiców Rozwoju coraz bardziej traciło nadzieję na bramki, a my mogliśmy się skupić na robieniu zdjęć i rozgrzewaniu zmarzniętych rąk.

MKS pokonał Rozwój II Katowice 3:0!! Jutro wrzucimy zdjęcia, tym razem mamy ich chyba kilkaset z dwóch aparatów i potrzeba trochę czasu, by je obrobić.

W pozostałych niedzielnych meczach:

Energetyk II – Krupiński 0:5 (0:1) K.Biedrzycki 12, Kuś 76, Habor 49, 74, Żemła 47

Studzionka – Pogoń 2:0 (1:0) Mach 37, D.Gruszka 85