Sezon 2014/2015 osiągnął etap 1/3 rozgrywek. W spotkaniu 10 kolejki, wieńczącym niejako pierwszą część sezonu, MKS zmierzy się w Katowicach (na boisku Kolejarz – ze sztuczną nawierzchnią – przy ul. Alfreda 1) z rezerwami katowickiego Rozwoju. Początek pojedynku o godz. 14.00.

Będzie to drugi z kolei (po meczu z GKS II Tychy) wyjazdowy mecz podopiecznych Mariusza Gajewskiego, w którym spodziewać się należy trudnej przeprawy. O sile wzmocnionych rezerw solidnie przekonały się w bieżących rozgrywkach Ogrodnik oraz LKS Łąka, które solidarnie zainkasowały po 8 goli w pojedynkach z Rozwojem. Z drugiej strony, trzy punkty z Katowic potrafiła wywieźć np. Pogoń Imielin. Ponieważ pierwszy zespół rozegra mecz w Legionowie w niedzielę, kadra będzie podzielona.  Reasumując, katowiczanie plasują się w tabeli oczko niżej niż MKS, z jednym punktem mniej na koncie.

MKS po odpadnięciu z rozgrywek Pucharu Polski może skupić się na lidze i obronie miejsca w czołówce tabeli. W niej jest bardzo ciasno i należy dbać o zachowanie dystansu punktowego do liderów. Jak pokazała miniona serie spotkań, także i GKS II Tychy może tracić punkty. W MKS-ie tym razem bez pauz kartkowych. Podobnie jak i w Rozwoju.

Spotkanie poprowadzi Janusz Mytych z Zabrza.