Po kilkumiesięcznej przerwie przyszedł wreszcie czas na rozpoczęcie rundy rewanżowej w klasie okręgowej. Drużyna MKS-u rozpocznie ją w Wielką Sobotę, 22 marca o godz.15, spotkaniem niezwykłym, bo derbowym pojedynkiem z GTS-em Bojszowy!!! Dla naszego powiatu jest to mecz równie prestiżowy, co pojedynki Realu z Barceloną w Hiszpani, czy Ajaxu z Feyenoordem w holenderskiej eredivisie. To nie jest zwykły mecz, kibice obu drużyn oczekują na to wydarzenie już od wielu tygodni. Czynione są przygotowania do tego, by pojedynek ten miał wyjątkową oprawę. Czy uda sie to zrealizować, czas pokaże.

Na boisku powinno być równie ciekawie jak jesienią, kiedy to po dramatycznej końcówce padł remis 2:2. Smaczku spotkaniu dodaje fakt, że strzelec dwóch goli dla MKS-u z tamtego spotkania – Sławek Magiera, został piłkarzem GTS-u. Będzie musiał jednak poczynania nowych kolegów oglądać z trybun, gdyż pauzuje za czerwoną kartkę, jaką otrzymał w ostatnim występie w barwach MKS-u w Leszczynach.

Kto zastąpi go w ataku MKS-u? Trudno przewidzieć jak ustawi nasz zespół Kazimierz Rozmysłowski, podobnie w drużynie z Bojszów ktoś będzie musiał zastąpić Michała Wróbla, który zdobywa już gole dla GKS Tychy. Lędzinianie w sparingach zdobyli aż 34 gole, zobaczymy czy przełoży się to na równie skuteczna grę w lidze. W defensywie MKS-u zabraknie kontuzjowanego Sopelewskiego, za to dyspozycji trenera pozostaje powracający do MKS-u Jacek Mikolasz. W barwach GTS-u z czasem walczy kontuzjowany Myszor, ale znając realia zapewne w sobotę wystąpi.

Kibice Bojszów jak zwykle pewni są wysokiej wygranej, fakt – to GTS jest faworytem, ale to oni muszą wygrać ten mecz – my tylko możemy. Warto, by było im sprawić świątecznego psikusa.

Obie drużyny będą zmotywowane szczególnie, bojszowianie będą chcieli się zrewanżować za porażkę w finale halowego turnieju z 26 stycznia, rozgrywanego w ich hali sportowej. Z kolei, nasza drużyna będzie chciała powstrzymać dobrą passę z ostatnich dwóch spotkań z GTS-em, kiedy to wygrywaliśmy 3:0 oraz zremisowaliśmy 2:2.

O wyniku meczu zapewne zadecyduje dyspozycja dnia, w każdym bądź razie myślę, że możemy spodziewać sie świetnego widowiska sportowego.

Na koniec zapraszam wszystkich kibiców na to spotkanie, co prawda prognoza pogody nie jest zbyt optymistyczna, ale atmosfera na trybunach będzie gorąca! Przypominam, że dla kibiców na ten mecz będzie podstawiony autobus, zbiórka o 13.30 pod budynkiem klubowym MKS-u 🙂

 

Zróbmy w sobotę potop szwedzki w Bojszowach 🙂