Pierwszy wrześniowy weekend (03 – 04.09.) przynosi nie tylko mecze seniorów w IV lidze oraz tyskiej b klasie, a także inaugurację rozgrywek młodzieżowych – choć jeszcze nie we wszystkich kategoriach wiekowych. Oto pełny plan spotkań drużyn MKS-u:

Seniorzy IV liga: Polonia Łaziska Górne – MKS (sobota 3 września, godz. 14.00), Łaziska ul. Sportowa 3

Przed drużyną trenera Napierały niezwykle trudne zadanie, bowiem zmierzy się ona z Polonią Łaziska Górne, która smak rywalizacji na tym szczeblu zna (w aktualnym cyklu) od sezonu 2015/2016, kiedy to opuściła szeregi III ligi. Polonia po słabszym minionym sezonie (tylko 31 punktów i drżenie o byt do końca rozgrywek) obecnie dobija do czołówki IV ligi. Malo tego, jest ekipą, która dokonuje niemalże cudów. Nie tylko jak dotąd nie straciła gola, ale potrafiła i w osłabieniu grajac w 9-tkę (końcowo w składzie 7-osobowym) zdobyć bramkę i pokonać 2:0 Unię Racibórz, heroicznie walcząc nie tylko z rywalem, ale i szastającym kartkami arbitrem (efektem pauzy Gersoka i Nowary w sobotnim meczu). Przed tygodniem Polonia zremisowała z Podbeskidziem II bezbramkowo (któremu MKS uległ bezapelacyjnie), a wcześniej bez straty gola odprawiła m.in. KS Decor Belk. Ekipa trenera Piotra Mrozka to świetnie zorganizowana, waleczna drużyna, a jednym z jej filarów jest Kamil Uniejewski, który przecież w 2018 r. właśnie z MKS trafił do Łazisk. Aktualnie zajmowane IV miejsce z dorobkiem 8 punktów i bilansem bramkowym 4:0 mówi samo za siebie. To łaziszczanie są faworytem meczu, lecz mający na swoim koncie zaledwie 3 oczka MKS musi punktów szukać wszędzie. Być może już wzmocniony kolejnym (i zarazem ostatnim tego lata) zawodnikiem ofensywnym (o którym po pomyślnym załatwieniu formalności). Nie mniej jednak należy mieć na uwadze, iż to nie nieskuteczność była przyczyną ostatnich niepowodzeń, a przede wszystkim błędy w defensywie, tak skumulowane zwłaszcza w trakcie meczu z Gwarkiem (2:3).

MKS w ostatnich latał „mijał” się z Polonią w lidze, tak było np. w sezonie 2017/2018, kiedy Polonia rywalizowała w grupie I. Własnie w tamtym sezonie oba zespoły rywalizowały, lecz w rozgrywkach Pucharu Polski, a łaziszczanie zwyciężyli 2:0 na szczeblu półfinału Podokręgu Tychy. Z kolei, ostatnie potyczki ligowe to sezon 2016/2017, gdy MKS udanie rozpoczął rozgrywki na szczeblu IV ligi. W dniu 08.10.2016 r. lędzinianie zwyciężyli w Łaziskach 2:1 po golach Turczyńskiego i Czupryny, a 10.05.2017 r. po golu wspomnianego już Uniejewskiego padł remis 1:1 (dla Polonii trafił Mazurek). Warto jednak przypomnieć, że na to pierwsze spotkanie lędzinianie także nie jechali do Pol-Arenę w roli faworyta? Być może sprawią niespodziankę także i teraz?

W historii obu Klubów, Polonia z MKS-em Lędziny rozegrała do tej pory 8 ligowych meczów. Bilans to 3 zwycięstwa Polonii , 4 remisy i jedno zwycięstwo MKS. Bramki 13-10 dla zespołu z Łazisk. W sobotę obie drużyny zapiszą kolejną kartę wspólnej rywalizacji!

Mecz poprowadzi: Robert Kowalczyk (Częstochowa).

 

B klasa Tychy: MKS II Lędziny – Czarni Piasek (niedziela 4 września, godz. 17.00),

Trampkarze: MKS – LKS Brzeźce (sobota 3 września, godz. 11.00, boisko ul. Stadionowa 1)

Młodziki IV liga: MKS Lędziny – Unia Bieruń Stary (niedziela 4 września, godz. 11.00),

Młodziki V liga: MKS – (sobota 3 września, godz. 12.30, orlik przy ul. Pokoju).

Serdecznie zapraszamy!