Można by rzec wreszcie! Ruszyła renowacja oraz pielęgnacja murawy boiska głównego przy ul. Stadionowej.
Renowacja boiska jest jednym z punktów obejmujących zadanie, które realizowane jest w ramach środków jakie zostały przesunięte przed rozpoczęciem sezonu (w lipcu) przez Radę Miasta. I choć runda jesienna została zakończona, to efekty wykonanych prac piłkarze drużyn przyjezdnych zobaczą na wiosnę.
W ramach działań na stadionie:
– zostało uzupełnione już ogrodzenie zewnętrzne,
– zostały przeprowadzone działania pielęgnacyjne murawy, w tym m.in piaskowanie, czy wymiana trawy i niwelacja pól bramowych, a także uzupełnienie ich nową warstwą murawy, specjalnie dostarczonej w minionym tygodniu ze Stadionu Narodowego w Warszawie,
– zdemontowany został jeden z sektorów, który był w najgorszym stanie wedle zaleceń organów zewnętrznych,
– ponadto, wykonane zostanie nawodnienie murawy (II połowa listopada),
Zarząd Klubu dziękuje Radzie Miasta za przesunięte na te zadanie pieniądze, a Burmistrz za pomoc w należytym ustaleniu zakresu prac – dzięki czemu za kwotę 125.000,00 złotych uda się wykonać prace, które miejmy nadzieję będą zauważalne w codziennym korzystaniu z obiektu. Zdajemy sobie sprawę, że także i w tym zakresie przed Klubem jeszcze wiele pracy, ale pierwszy krok został poczyniony.