Siódmego stycznia, tj. wczoraj, odbył się pierwszy w nowym roku trening pierwszej drużyny MKS-u Lędziny. Tym samym przed nami teraz 2,5-miesięczny okres przygotowań do inauguracyjnego spotkania z GTS-em Bojszowy – 22 marca. W dziale sparingi znajduje sie plan gier kontrolnych MKS-u, który będę na bieżąco aktualizował. Postaram się także z wyprzedzeniem informować o miejscu rozgrywania sparingów.

Kibiców z pewnością interesują kwestie transferowe, bieżące informacje znajdują się w dziale transfery. Na dzień dzisiejszy wiadomo, że w klubie pojawią się: były bramkarz MKS-u, grający ostatnio w Jaroszowicach, Łukasz Wajda. Wszystko wskazuje na to, że w Lędzinach ponownie zobaczymy Kamila Dudę, który ostatnio odbudował formę w rodzinnych Radostowicach. Na treningu pojawił się także Łukasz Gołaś, przebywający ostatnio w Niemczech. Po kontuzji do treningów powraca również Dariusz Firlej. Być może także do treningów i gry wiosną powróci Jacek Mikolasz. Ponadto do kadry pierwszego zespołu zostali włączeni dwaj obrońcy z zespołu juniorów: Łukasz Cięciara oraz Grzegorz Kostrzewa, a także młodzi bramkarze: Michał Śliz oraz Kamil Kucharczyk. W zespole pozostają kuszeni ofertami innych klubów Dawid Karlik oraz Tomasz Matysek. Jak do tej pory nie pojawiła się też oferta dotycząca Łukasza Gardawskiego i „Żółwik” na razie nigdzie sie nie wybiera. A z tego co deklaruje prezes Urbańczyk, Łukasz odejdzie tylko w wypadku propozycji z gatunku z tych nie do odrzucenia (np. młodzieżowego zespołu Górnika Zabrze). Ostatnią kwestią jest sprawa Sławka Magiery, który w zasadzie już zgodził się na występy w MKS-ie wiosną, choć wciąż kuszony jest przez Górnika Wesoła.

W I etapie okresu przygotowawczego nasi zawodnicy trenują: w poniedziałki na boisku bądź w okolicznych lasach, we wtorki – na siłowni, hali Centrum (potem basen), w środy i piątki także na hali. Od drugiego lutego dojdą do tego sobotnie sparingi, wcześniej – 26.01.MKS wystapi w turnieju halowym w Bojszowach.

Zapraszam do regularnego śledzenia serwisu, będą tu wszystkie niezbędne dla każdego kibica informacje.