Derby dla Pogoni, która po trafieniu Łukasza Samka w 80 minucie spotkania wywozi trzy punkty z Lędzin. Remis może byłby rezultatem bardziej sprawiedliwym, ale w końcówce szczęście uśmiechnęło się do konsekwentnie i skutecznie grających imielinian. 

[singlepic=13859,360,320]

Łukasz Samek, autor zwycięskiego gola.

Spotkanie nie obfitowało w dużą ilość spięć podbramkowych, a lędzinianie mieli problem z płynnym wprowadzaniem piłki w pole karne Pogoni, stąd mniejsza dziś ilość okazji podbramkowych. W Środku pola brakował Śliwy, tym samym i stałe fragmenty gry były ze strony MKS-u mniej groźne.

Goście przez całe spotkanie czyhali na kontry, które w pierwszej połowie skutecznymi obronami kończył Gąsior. W 80 minucie gdy po składnym rozegraniu piłki z prawej strony do wbiegającego w pole karne Samka akcja zakończona została skutecznym strzałem w długi róg, MKS nie zdołał się podnieść. Brawa dla drużyny za walkę, zwlaszcza dla chłopaków którzy zdecydowali się grać nawet nie do końca zdrowym (Roszak, Kostrzewa). Dziś to jednak nie był dzień lędzińskiej drużyny.

O czym najboleśniej MKS przekonał się w 35 minucie, gdy do rzutu karnego podyktowanego za faul Kamila Cisonia na Karliku podszedł Uniejewski i trafił w poprzeczkę.

[mecze]AoiXaMyUU-M&feature=youtu.be[/mecze]

Pytanie, co by było gdyby jedenastkę strzelał wyznaczony jako pierwszy egzekutor tego stałego fragmentu gry Gardawski, pozostanie bez odpowiedzi…. Dodatkowo, nie wyszedł on na drugą połowę. A w niej, mogły się podobać uderzenie Sopelewskiego z rzutu wolnego pod poprzeczkę bramki Tworuszki, czy centra M.Nagiego na długi słupek do Włodka. Zabrakło jednak wykończenia, a ponieważ klarownych okazji w końcówce spotkania nie udało się stworzyć, MKS nie zdołał skutecznie odpowiedzieć na trafienie Samka. I do wiosennego rewanżu, to imielinianie w barwach których grali Polarz, Samek, Cuber, Stojak mogą chodzić z głowami podniesionymi do góry.

MKS: Ł.Gąsior – Bednarek, Sopelewski, Uniejewski, Józefowicz, Karlik, Ingram (M.Roszak 88), Gadaj, M.Nagi (G.Kostrzewa 73), N.Nagi (Michalski 82), Gardawski (Włodek 46);

Pogoń: Tworuszka, Polarz, Budzyło, K. Cisoń, Pacwa, Samek, Wojtaszak, Malina (Bella 82), D.Cisoń (Pizun 65), Stojak (Cuber 60), Niewiedział (Moch 75).

żółte kartki: Karlik, Uniejewski

Sędziował: Rafał Przystaś (Sosnowiec)

[singlepic=13822,360,320]

Walki w derbach, jak zawsze, nie brakowało.

Tyle mniej przyjemnych wieści, a na koniec najlepsze życzenia od Redakcji dla Mateusza Roszaka i Jego Wybranki z okazji jutrzejszego ślubu:) Wszystkiego wspaniałego na Nowej Drodze Życia, wielu sukcesów oraz spełnienia Waszych wspólnych marzeń:)!

Więcej zdjęć także pod adresem: http://imielin.slask.pl/strona/gal/sport/liga_2015/ledziny-imielin.htm

W pozostałych meczach 11 kolejki:

Piast Bieruń Nowy – KS Żory 1:0 Matejko

AKS Mikołów – MK Górnik Katowice 1:0 (0:0) Kulisa 50

LKS Łąka – Ogrodnik Cielmice 4:0 (4:0) Nowak trzy, Przybyłka

Górnik 09 Mysłowice – Znicz Jankowice 2:1 (0:1) Humski 49,61 – Żemła 6

Unia Bieruń Stary – Rozwój II Katowice 3:0 (3:0) W.Bobla 6,39, Włoch 34

AKS Niwka Sosnowiec – GKS II Tychy 1:1 (0:0) Ptaszek – Sobas

Sparta Katowice – Unia Kosztowy 0:5 (0:2) Kowalski dwie, Fahrenholt dwie, Adamek