W świąteczny czwartek 15 sierpnia o godzinie 15.00 MKS w meczu 2 kolejki ZINA klasy okręgowej (grupa 5) na obiekcie przy ul. Turystycznej zmierzy się na wyjeździe z mocno przebudowanym latem LKS Łąka. Łączanie, którzy w minionym sezonie, wlekli się w dolnych rejonach tabeli, nowe rozgrywki pod wodzą trenera Bartosza Sowy rozpoczęli od wygranej 1:0 na rezerwami BTS Rekord Bielsko-Biała.

Zespół najbliższego rywala został wzmocniony, a nowe twarze w ekipie z Łąki to m.in. Adrian Świerczyński (były gracz Rozwoju Katowice) Mateusz Habor (strzelec gola w pierwszej kolejce), Szymon Kaizik (Zameczek Czernica), Michał Widłok (z LKS Goczałkowice), Michał Żupa (z Iskry Pszczyna), Jakub Lesz (z GKS Katowice), czy powracający do LKS Adam Stęchły.

Skład LKS Łąka z pierwszego meczu: Ochodek – Lesz, Widłok, Świerczyński, Kraus – Stęchły (90. Malarek), Paszek (76. Smolarz), Kaizik, Klaja, Kryger (85. Kozik) – Habor (70. Puchała).

Niezależnie od powyższego, spotkanie zapowiada się interesująco. MKS po wygranej z Ogrodnikiem poszuka pierwszej zdobyczy punktowej na wyjeździe.

Mecz poprowadzi jako arbiter główny Piotr Szypuła z Kóz (na liniach Marcin Jakowenko, Adam Szczepański).

Paln 2 kolejki (dwa spotkania przełożono na 11 września)

Sokół Wola KS Bestwinka 15 sierpnia, 15:00
LKS Studzienice Rudołtowice-Ćwiklice 15 sierpnia, 15:00
Piast Bieruń Nowy Iskra Pszczyna 11 września, 17:00
Ogrodnik Cielmice MRKS II Cz.-Dz. 15 sierpnia, 15:00
LKS Łąka MKS Lędziny 15 sierpnia, 15:00
LKS Bestwina Rekord II Bielsko-Biała 11 września, 16:30
LKS Wisła Wielka Czarni Jaworze 15 sierpnia, 15:00
Pasjonat Dankowice BKS Stal Bielsko-Biała 15 sierpnia, 15:00