Piłkarze MKS Lędziny, a konkretnie zespół złożony z zawodników z roczników 2011/2012 wywalczył dziś I miejsce w rozgrywanym w Kętach na obiekcie miejscowego Hejnału, Beskid Media Cup! Drużyna trenera Pawła Majera odnotowała w zawodach 5 zwycięstw oraz jeden remis. Koledzy z zespołu sukces zgodnie zadedykowali Oliwierowi Kowalczykowi, który w inauguracyjnym spotkaniu doznał urazu w postaci złamania ręki.

Oddajmy głos trenerowi Pawłowi Majerowi:

„Pierwszy mecz naszych piłkarzy to pojedynek ze Zgodą Malec, zawodnicy próbowali się dostosować do warunków panujących w turnieju i popełniali sporo błędów. Wynik otworzył świetnym strzałem Rysiu Odelga, a po chwili podwyższenie dał Michał Firlej. Wydawało się, że wszystko zaczyna iść w dobrym kierunku, niestety po dwóch kontrach przeciwnik wyrównuje spotkanie i mecz kończy się remisem.  Drugie spotkanie turnieju w Kętach to derby Lędzin. Zawodnicy MKS-u całe spotkanie próbowali wedrzeć się w pole karne rywali, ale dopiero kilku minut przed końcem meczu Mateusz Szandar ustala wynik spotkania z KSB Lędziny na 1:0. Kolejny mecz fazy grupowej to pojedynek z drużyną Orzeł Kozy, w tym spotkaniu nasi zawodnicy już pokazali świetne umiejętności i całe spotkanie atakowali na połowie rywala, ale dopiero gdy rywal wyszedł z własnej połowy dłuższe podanie do Michała Firleja pozwoliło nam objąć prowadzenie. W meczu o pierwsze miejsce w grupie zmierzyliśmy się z MKP D&R Unia Oświęcim, zawodnicy rywali bardzo dobrze bronili przez całe spotkanie i mimo naszych wielu prób sforsowania szczelnej obrony wynik do ostatnich minut dawał awans drużynie zza Wisły. Dopiero doskonale uderzenie Patryka Porwita z okolic połowy boiska dało upragnione zwycięstwo i awans naszych zawodników do półfinału! W półfinale przyszło nam mierzyć się z drużyną Soła Kobiernice, worek z bramkami otworzył Nikodem Podleśny obsłużony przez Rysia Odelge świetnym podaniem, później do bramki po fenomenalnym dryblingu trafia Michał Firlej i na 3:0 ponownie Nikodem. W finale, ponownie jak przed dwoma laty, przyszło nam się mierzyć z drużyną z Wilkowic, zawodnicy wyszli na to spotkanie bardzo zmotywowani, jednak młodzi adepci piłki spod Bielsko-Białej ładnie rozgrywali piłkę i rzadko się jej pozbywali, dopiero po rzucie wolnym wykonanym przez Igora Włodarczyka rywale pechowo trafili do swojej bramki i to wystarczyło by zdobyć puchar.

Bramkarzem turnieju wybrany został Patryk Laszczak, który zakończył zawody z pięcioma czystymi kontami w sześciu meczach.”

W drużynie prowadzonej przez Pawła Majera i Artura Olesia grali zawodnicy z roczników 2011/2012: Igor Włodarczyk, Patryk Laszczak, Miłosz Nowicki, Patryk Porwit, Oliwier Kowalczyk, Ryszard Odelga, Mateusz Szandar, Radosław Mańka, Igor Wiśniewski, Nikodem Podleśny, Michał Firlej.

Serdecznie gratulujemy, a Oliwierowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!