MKS zwycięsko zakończył piłkarski sezon 2011/2012, pokonując w Świętochłowicach zdegradowany już Śląsk 4:1 (2:0). To, wobec porażki Unii Kosztowy oznacza, że zespół Sebastiana Idczaka kończy rozgrywki na ósmym miejscu.

Prowadzenie lędzińskiej drużynie w 32 minucie zapewnił Adrian Gąsior, a gola ustalającego wynik meczu do przerwy zdobył tuż przed przerwą Grzegorz Kostrzewa. Na 3:0 w 66 minucie podwyższył Mateusz Śliwa, a ostatniego gola dla MKS-u w obecnym sezonie zdobył ponownie Kostrzewa. W ostatnich sekundach pojedynku do siatki Łukasza Gąsiora trafił Marcin Czapla i ustalił rezultat tego pojedynku.

MKS: Ł.Gąsior, Skutela, K.Firlej, Sopelewski, Śliwa, Stworzyjan, Ingram, Gadaj (Janik 70), Kapela, A.Gąsior (Michalski 60), G.Kostrzewa.

W pozostałych meczach ostatniej kolejki:

Pogoń – Wola 7:2 (Wlazło 2, Wojtaszak 2, Kryla, Kołodziejczyk, Moch – Kania, Jucha)

Krupiński – GKS II 1:0 (Sitko)

Unia B.S. – Bełk 1:3 (Prażmo – Gabryś, Bysiec, Stryczek)

Czarni – Kosztowy 7:3 (Żemła, Piesiur 2, Wójcik, Gilewicz, Kropidło, Renner – Musiał 2, Kohut)

Orzeł – Concordia 1:4 (T.Duran – Grzegorzyca, Kupis 2, Jaroszewski)

Orzesze – Ogrodnik 2:3 (Wieczorek, Miły – Dąbrowski, Wojciechowski, Dejas)

Rozwój II – Stal 3:0 walkower