W sobotę, 5 kwietnia o godz. 16 w Świętochłowicach MKS w ramach 19 kolejki rozgrywek klasy okręgowej zagra z tamtejszym Śląskiem.

Będzie to spotkanie drużyn, które w wiosennych meczach zanotowały po jednej porażce i po jednym zwycięstwie. Lędzinianie podnieśli się po porażce w Bojszowach i zdeklasowali w sobotę AKS Mikołów, zaś Śląsk po wygranej w pierwszym meczu także z AKS-em ostatnio uległ Gwarkowi 2:4. Warto jednak podkreślić, że prowadził w tym spotkaniu 2:0, a nawet kiedy stracił to prowadzenie, był równorzędnym i wymagającym rywalem dla faworyta z Ornontowic. Wszystko wskazuje na to, że wiosna w wykonaniu piłkarzy ze Świętochłowic powinna być o wiele lepsza niż jesień.

Lędzinianie szczególną uwagę powinni zwrócić na będącego w wysokiej formie Marcina Fruehmarka, zdobywcy 12 goli dla Śląska w tym sezonie. Zespół MKS-u opuścił najlepszy strzelec, i w efekcie w ostatnim spotkaniu gole zdobywało aż 6 zawodników. Taka wszechstronność cieszy kibiców naszego zespołu, a trenerowi rywali może przysporzyć sporo kłopotu. Jesienią mecz obu drużyn zakończył się zwycięstwem lędzinian 2:0, a gole zdobywali wtedy Magiera oraz Samek. Jak będzie tym razem przekonamy się już w sobotę.

Serdecznie zapraszamy sympatyków obu drużyn na to spotkanie – sobota, 5 kwietnia, g. 16 !!!

W sobotę o godz. 17 swój pierwszy – zaległy – mecz rozegrają także juniorzy MKS-u, a ich rywalem na boisku w Jaroszowicach będzie miejscowe JUVE. Dla naszego zespołu jest to mecz o fotel lidera, 3 punkty w tym spotkaniu pozwolą wyprzedzić naszej drużynie liderującą Iskrę. JUVE zajmuje obecnie 10 pozycję w tabeli, lecz naszych młodych zawodników czeka z pewnością ciężki bój, lecz wierzymy że to oni z niego wyjdą zwycięsko.

Zapraszamy także i do Jaroszowic!!!