Prezentujemy klasyfikację najlepszych strzelców grupy 5 klasy okręgowej, z rozbiciem na podgrupy I i II. Przyjemnie nam poinformować, że przewodzą jej dwaj zawodnicy MKS-u. Mowa oczywiście o Mateuszu Śliwie, który już wcześniej zapisał na swoim koncie 21 trafień, a w miniony weekend dołączył do niego Grzegorz Kostrzewa, zdobywając jedną bramkę w meczu z LKS Bestwina.

Dla obu strzelców – jeśli chodzi o indywidualne statystyki strzeleckie – była to najlepsza runda w historii w barwach MKS Lędziny. Warto przypomnieć, że Grzegorz Kostrzewa w tej rundzie przekroczył barierę 100 goli, mając ich na swoim koncie już łącznie 103 (w 206 występach). Licznik Mateusza Śliwy zatrzymał się na 91 trafieniach w 311 meczach ligowych.

Obaj zawodnicy zdobyli zatem łącznie 42 z 78 jesiennych goli MKS-u (53,85 % wszystkich zdobytych goli).

Klasyfikacja strzelców podgrupy II: 

21 – Grzegorz Kostrzewa, Mateusz Śliwa (MKS),

13 – Dawid Gleindek (Bestwina),

12 – Mateusz Dudek (Bojszowy)

11 – Paweł Olek (Bestwinka)

Klasyfikacja strzelców podgrupy I: 

16 – Adam Kozielski (BKS Stal),

14 – Łukasz Dąbrowiecki (LKS Studzienice),

12 – Jakub Pilch (Czarni Jaworze)

11 – Michał Pyrlik (LKS Łąka).

 

Gratulujemy wspaniałych osiągnięć – i choć zapewne będzie o to wiele trudniej wiosną – to liczymy na poprawienie dorobku!