Już jutro w ramach 27 kolejki rozgrywek o godzinie 17.00 w Orzeszu przy ul. Bukowina 6 MKS zmierzy się z wciąż potrzebującym punktów w walce o utrzymanie Sokołem.

Sokół jest zespołem nieobliczanym, tracąc w ostatnim czasie punkty z zespołami walczącymi o utrzymanie (tj. np. Unia Bieruń), a urywając je faworytowi (Energetyk ROW II przed tygodniem). Dla MKS-u to rywal dość niewygodny, o czym przekonaliśmy się w czasie jesiennego spotkania (2:1 dla MKS-u po golach Karlika, Uniejewskiego oraz Prusa), a także w trakcie pojedynków w ubiegłym sezonie (remis 1:1 w Lędzinach, wygrana 2:1 w Orzeszu). Aby jednak zapewnić sobie drugie miejsce kolejne punkty będą konieczne, bowiem rywal zza pleców także z pewnością powiększy swój dorobek punktowy.

W MKS-ie w tej kolejce obejdzie się bez pauz kartkowych.

Spotkanie poprowadzi Wojciech Zarzycki z Bytomia.