W dniu wczorajszym (17.12.) zespoły młodzieżowe skrzatów oraz orlików stanęły do rywalizacji sportowej z rówieśnikami z Klubów Partnerskich Gieksy, w ramach turnieju którego gospodarzem była właśnie Wielosekcyjna Akademia Piłkarska Młoda Gieksa (skrzaty) oraz z zespołów małopolskich (gospodarze, LKS Szaflary) i Chorzowa (Stadion Śląski Chorzów), które zjechały do Wadowic na kolejną już edycję Lolek Cup organizowanego przez Klub PUKS Karol Wadowice. Drużyny z Szaflar i gospodarze z Wadowic wystawili do rywalizacji po dwa zespoły.
Rozgrywki dla chłopców z rocznika 2017 odbyły się w Sport Park Śląsk , a nasza drużyna w skromnym, ale walecznym składzie rozegrała aż 7 spotkań. W turnieju udział wzięły: KS Rozwój Katowice, K.S. Lechia 06 MysłowiceLKS Woszczyce, Victoria Katowice, UKS Talent Katowice i dwie drużyny GKS-u Katowice. A zatem, poziom turnieju musiał być, i był, bardzo wysoki. MKS w składzie, którego zagrali Kacper, Wojtek, Olek, Kuba, Szymek i Tymek zaprezentował się wspaniale, zdobywając wiele goli, prezentując zaangażowanie i wysokie umiejętności indywidualne. Pamiątkowe medale, dla niektórych pierwsze w życiu, wynagrodziły sportowy wysiłek oraz zmęczenie, którego po zawodach dopadło naszych małych piłkarzy. Grupę z rocznika 2017-2018 na co dzień prowadzi trener Jakub Lesz, a w trakcie zawodów zastępował go Marcin Majer – Koordynator młodzieży w MKS. Wznowienie zajęć nastąpi w styczniu, a już dziś zapraszamy chętnych do dołączenia do najmłodszych dzieciaków zrzeszonych w MKS!
Gospodarzom dziękujemy za zaproszenie i możliwość gry z tak dobrymi drużynami!
W wadowickim turnieju orlików nie prowadzono oficjalnej klasyfikacji, dlatego też wyniki pozostawały na drugim planie. No nie mniej można odnotować, iż drużyna trenera Ryszarda Wowro zanotowała dwa zwycięstwa, dwa remisy, przy jednej porażce z zespołem z Chorzowa, który zwyciężył we wszystkich spotkaniach, prezentując wysoki poziom sportowy. Nasi piłkarze zdobyli 11 bramek, grając zespołowo i odważnie wyprowadzając piłkę od bramki, a łupem bramkowym podzielili się: Oliwier Morkisz (4 bramki), Janek Niestrój (3 bramki), Bartek Podleśny (2 bramki), Kacper Sławicki, Wojtek Niesyto. W zespole ponadto wystąpili: Wojtek Linek, Bartosz Kula, Wiktor Zawada, Marcel Lisek i Alan Szczepanek.
Odnotujmy, iż w trójce najlepszych piłkarzy turnieju wybranych przez trenerów poszczególnych ekip (z zastrzeżeniem, iż trener danej ekipy nie mógł głosować na piłkarza swojego zespołu), obok dwóch zawodników ze Stadionu, znalazł się Janek, który otrzymał pamiątkowy puchar. Swojego wyboru najlepszych piłkarzy zawodów dokonał także trener Ryszard Wowro, a w nagrodę wiosną (po wznowieniu rozgrywek) Oliwier, Marcel i Wiktor będą mieli możliwość wyjazdu na spotkanie ekstraklasy z udziałem Górnika Zabrze, ufundowane przez Zarząd Klubu. Jeśli podobna forma integracji i zabawy przyjmie się w drużynie, a zawodnikom i rodzicom przypadnie do gustu, nie wykluczamy, iż na stałe wejdzie do kalendarza orlików.
Podziękowania także i dla gospodarzy z Wadowic za zaproszenie!