Przed MKS-em Lędziny sobotnie (01.10.2016 r.) spotkanie z GKS Radziechowy-Wieprz, które zapowiadamy jako jedno z najtrudniejszych w bieżących rozgrywkach. Do Lędzin zawita zespół ograny już na IV-ligowym szczeblu, legitymujący się silną i wyrównaną kadrą, doświadczeniem oraz dużymi umiejętnościami. Początek od godziny 15.00!

Klub najbliższego rywala MKS został założony w 1947 r., a pod szyldem GKS Radziechowy-Wieprz występuje od 2012 r. kiedy to doszło do połączenia LKS Radziechowy oraz Jedności Wieprz.

Zespół obecnie trenera Macieja Mrowca (a wtedy Mariusza Kozieła, …. u którego można doszukać się lędzińskiego epizodu w spadkowym sezonie 2004/2005) do IV ligi awansował w sezonie 2013/2014 i w pierwszym sezonie gry (2014/2015) na tym poziomie wywalczył miejsce 13 (utrzymując się po barażach z Pilicą Koniecpol), by w kolejnym zanotować ogromny progres i ukończyć rywalizację na wysokim trzecim miejscu. W bieżących rozgrywkach zespół GKS-u zajmuje wysokie miejsce w tabeli (lidera bądź wicelidera, w zależności od tabeli), o jego sile stanowią m.in. najlepszy strzelec IV ligi grupy II przebojowy i skuteczny pomocnik Szymon Byrtek (autor 8 goli), doświadczeni napastnicy Piotr Trzop (w barwach Czarnych-Górala Żywiec grał przeciwko MKS jeszcze na początku XX wieku) , Łukasz Błasiak oraz Marcin Dudka, Marcin Byrtek, czy Rafał Hałat.

GKS w ostatnim zwycięskim 5:1 spotkaniu z Beskidem wystąpił w składzie: Ł.Byrtek – M.Byrtek, Janik, Jaroszek, Motyka, Rozmus (Czernek 81), Noga, Motyka, Sz.Byrtek, Trzop, Hałat (Błasiak 81).

W MKS-ie zabraknie pauzującego za 4 żółte kartki Dawida Karlika oraz kontuzjowanego Norberta Stworzyjana.

Spotkanie poprowadzi Marcin Bielawski (Katowice).

Serdecznie zapraszamy!